Tokio 2020: Francuzi i Amerykanki ze złotem igrzysk!

To już jest koniec! Turnieje siatkarskie na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 dobiegły końca. W sobotę 7 sierpnia w finale mężczyzn Francuzi pokonali 3:2 Rosjan. W niedzielę Amerykanki nie dały szans Brazylijkom, pokonując je 3:0. W obu przypadkach to historyczne, pierwsze tytuły mistrzów olimpijskich.

Tokio 2020: Francuzi i Amerykanki ze złotem igrzysk! (Fot.: FIVB)

Tokio 2020: Siatkarskie tytuły dla Francuzów i Amerykanek

W sobotę rozstrzygnęły się losy medali w turnieju siatkarzy. W obu przypadkach możemy mówić o niespodziankach, jeśli nie o sensacjach. Zaczęło się od zwycięstwa 3:2 Argentyny nad Brazylią, dzięki której Albicelestes po raz drugi w historii sięgnęli po brąz igrzysk olimpijskich. Ponad 30 lat temu dokonali tego Hugo Conte i spółka, w Tokio w jego ślady poszedł syn Facundo Conte, który w nowym sezonie klubowym występował będzie w barwach klubu z Zawiercia.

W PlusLidze zobaczymy także dwóch mistrzów olimpijskich, a wszystko za sprawą zwycięstwa Francuzów nad Rosjanami. „Trójkolorowi” prowadzili już 2:0 w setach, ale ostatecznie o mistrzostwie olimpijskim rozstrzygnął tie-break. Tym samym ze złota mogli się cieszyć Benjamin Toniutti i Stephen Boyer, którzy reprezentować będą zespół Jastrzębskiego Węgla, aktualnego mistrza Polski.

Niespodzianek nie było w zmaganiach medalowych siatkarek, które rywalizowały w niedzielę 8 sierpnia. W meczu o brąz Serbia nie dała najmniejszych szans Korei Południowej, dla której już sam awans do najlepszej czwórki jest gigantycznym sukcesem. W wielkim finale Brazylijki nie były w stanie zatrzymać Amerykanek, które po latach pracy weszły na siatkarski Olimp.

Igrzyska za nami, ale to nie koniec turniejów międzynarodowych w tegorocznym sezonie. Przed nami jeszcze EuroVolley 2021 kobiet i mężczyzn, czyli finały siatkarskich Mistrzostw Europy, w których zobaczymy obie nasze reprezentacje. Panie walkę o prymat na Starym Kontynencie rozpoczną rywalizację już 18 sierpnia.

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.