Tokio 2020: Heynen ogłosił skład olimpijski. Została jedna niewiadoma! (Lista powołań)

Jak obiecał, tak zrobił. W środę 23 czerwca polscy siatkarze zakończyli zmagania w fazie zasadniczej FIVB Volleyball Nations League 2021 i jeszcze tego samego dnia selekcjoner Vital Heynen ogłosił kadrę na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, które wystartują za niespełna miesiąc. Podczas Final Four SLN 2021 toczyć się będzie walka o ostatnie wolne miejsce, na pozycji libero. Siatkarska Liga Narodów na żywo w Internecie!

Tokio 2020: Heynen ogłosił skład olimpijski. Została jedna niewiadoma! (Lista powołań) [Fot.: FIVB]

Tokio 2020: Kadra olimpijska siatkarzy ogłoszona

Walka o miejsce w kadrze na Igrzyska Olimpijskie w Tokio trwała na wszystkich pozycjach, poza rozegraniem, gdzie od początku pewniakami byli Fabian Drzyzga i Grzegorz Łomacz. Vital Heynen zdecydował, że drugim atakującym będzie Łukasz Kaczmarek, a nie Maciej Muzaj. Na przyjęciu jako ten czwarty zameldował się Kamil Semeniuk, który przeskoczył w hierarchii Bartosza Bednorza. Wśród środkowych tym trzecim będzie Jakub Kochanowski, który „wygryzł” Karola Kłosa, jednego z mistrzów świata. Wciąż nie zapadła decyzja, co do obsady pozycji libero. Tą poznamy w niedzielę lub w poniedziałek, po meczu o medal Siatkarskiej Ligi Narodów 2021. Na liście powołań znalazło się miejsce również dla dwóch młodych graczy, którzy mają pomóc w przygotowaniach do olimpijskich zmagań.

Skład reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie:
Rozgrywający:
 Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz.
Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek.
Środkowi: Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski.
Przyjmujący: Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka.
Libero: Damian Wojtaszek lub Paweł Zatorski.
Rezerwowi: Tomasz Fornal, Norbert Huber

Brak ostatecznej decyzji na pozycji libero dziwi wielu ekspertów, którzy zwracają uwagę na to, że Paweł Zatorski dysponuje zdecydowanie większym doświadczeniem, jeśli mówimy o dużym graniu, co podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio może mieć kluczowe znaczenie. Pod względem sportowym „Zator” też nie jest przecież słabszy, a według większość lepszy przynajmniej o klasę.

Przypominamy, że polscy siatkarze już w najbliższą sobotę o godzinie 15:00 zmierzą się w półfinale SLN 2021 z reprezentacją Słowenii, która pokonała nas 3:1 w fazie zasadniczej.

5 / 5. Ocen: 3

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.