Tokio 2020 (Q): Czas na półfinały eliminacji siatkarzy!

To już dziś, w czwartek 9 stycznia odbędą się półfinały europejskiego turnieju kwalifikacyjnego w piłce siatkowej mężczyzn do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.Po przeciwnych stronach siatki w berlińskiej Max Schmelling Halle staną reprezentacje Niemiec i Bułgarii oraz Słowenii i Francji. Będzie się działo!

Tokio 2020 (Q): Czas na półfinały eliminacji siatkarzy! (Fot.: CEV)

Słowenia vs Francja (17:00)

Konfrontacja Słoweńców i Francuzów w półfinale berlińskiej imprezy raz jeszcze pokazuje jak trudną grupę mieli Biało-Czerwoni w sierpniowym turnieju interkontynentalnym, który wygrali tracąc zaledwie jednego seta, dzięki czemu od blisko pół roku są już pewni udziału w Igrzyskach Olimpijskich.

Faworytem słoweńsko-francuskiej rywalizacji są Trójkolorowi, ale z pewnością nie będzie to dla nich spacerek. W grupie podopieczni Laurenta Tillie ograli co prawda do zera Serbów, ale już z Bułgarią zaliczyli wtopę, przegrywając 2:3. Na przestrzeni niemal całego meczu (poza tie-breakiem) pokazywali lepszą siatkówkę, co widać w małych punktach (+2), ale pod presją przegrywali końcówki dwóch setów i nie wytrzymali ciśnienia w tym decydującym.

Na ich szczęście atakujący Jean Patry jest w na tyle dobrej dyspozycji, że brak Stephena Boyera jest praktycznie niezauważalny, bo nie wpłynął negatywnie na jakość gry całego zespołu. To pozwala mieć nadzieję, że francuska reprezentacja zgodnie z planem poradzi sobie ze Słoweńcami, którzy są bardzo solidni, ale od lat nie potrafią znaleźć sposobu na dzisiejszych rywali.

Freebet od bukmachera STS, Kod: BETONLINE
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Do 2009 roku nie ma co się cofać, ale w ostatnim pięcioleciu mieliśmy dwa bezpośrednie starcia o stawkę. W kwalifikacjach olimpijskich, w sierpniu minionego roku. Francuzi na neutralnym gruncie wygrali 3:0. Podobnym wynikiem zakończył się wielki finał EuroVolley 2015. W obu przypadkach słoweńscy siatkarze w dwóch z trzech setów rywalizowali jak równy z równym.

Dziś naszym zdaniem w końcu jakąś partię urwą, ale nie sądzimy, żeby byli w stanie zdziałać dużo więcej. Z tego też powodu uderzamy w over setowy, na którym widzimy większe value niż na wygranej faworyta (typ warty ryzyka od poziomu @1,50 IMHO).

Niemcy vs Bułgaria (20:10)

Równie smakowicie zapowiada nam się drugi z półfinałów, w którym drużyna gospodarza przy wsparciu miejscowych fanów postara się pozbawić olimpijskich marzeń reprezentację Bułgarii, która trafiła z formą na turniej kwalifikacyjny chyba jak nikt inny.

Cwetan Sokołow i spółka najpierw pokonali sensacyjnie Francję (3:2), później rozbili Niderlandy (3:0), żeby w końcu wyrzucić za burtę aktualnych mistrzów Starego Kontynentu, Serbów.

Betfan kod promocyjny na bonus
Polski bukmacher Betfan – Nowy kod promocyjny na bonus

Te wyniki i przede wszystkim sam poziom gry, jaki dotychczas pokazali, każe stawiać Bułgarów w roli faworyta, ale Niemcy mają dwa atuty nie do przecenienia. Po pierwsze i najważniejsze, atut własnego boiska. Po drugie, Georga Grozera, który przeżywa drugą młodość.

Niemiecki bombardier doznał urazu w jednym ze spotkań grupowych, ale dziś ma być do dyspozycji trenera. Trudno przewidzieć jak długo będzie w stanie pomóc swoim kolegom, ale zakładamy, że przynajmniej te 2-3 sety pociągnie, a to powinno wystarczyć do pokrycia proponowanego overa.

Tak, overa. Zamierzamy pograć, że ten pojedynek nie skończy się w trzech setach. Choć Bułgarzy są w dobrej dyspozycji, to jednak trochę falują. Niemcy podobnie. Wynik 3:0/0:3 wydaje nam się tutaj najmniej prawdopodobny.

MeczTypKursBuk
Słowenia – Francja3,5+1,47BetClic
Niemcy – Bułgaria3,5+1,43BetClic

Prognozy: 7/10; AKO: @2,10.
Olimpijski turniej kwalifikacyjny siatkarzy na żywo w Internecie!

W czwartek rywalizować będą też panie w Apeldoorn, w tym Polki, które zmierzą się z Niderlandkami. Ale odpuszczamy to spotkanie, bo istnieje ryzyko, że faworyt może wybrać sobie rywala w półfinale, więc nie ma sensu pakować się w takie zdarzenia. Chcieliśmy pograć też na Belgijki z Chorwatkami, ale kursy na ekipę z Beneluksu poniżej @1,50 do tego skutecznie zniechęcają.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.