Tokio 2020 (Q): Derby Beneluksu w Katanii! (Typ i analiza)

W czwartkowe popołudnie rozpoczęły się interkontynentalne kwalifikacje do siatkarskiego turnieju olimpijskiego, który odbędzie się w przyszłym roku w Tokio. W piątek bierzemy pod lupę konfrontację Belgijek z Holenderkami.

Tokio 2020 (Q): Derby Beneluksu w Katanii! (Fot.: FIVB/volleyball.world)

Belgia vs Holandia

Tytułowe Derby Beneluksu odbędą się na neutralnym terenie, bo we włoskiej Katanii, gdzie o olimpijską przepustkę powalczą jest drużyna gospodarza i reprezentacja Kenii, która jest totalnym autsajderem.

Wydaje się, że zdecydowanym faworytem belgijsko-holenderskiej konfrontacji są Oranje, które przystąpią do boju o bilet na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w zdecydowanie najmocniejszym zestawieniu.

Odmienna jest sytuacja Belgijek, które muszą sobie radzić bez najbardziej doświadczonych i najlepszych siatkarek, które są prawdopodobnie skonfliktowane z selekcjonerem, a jest ich sporo.

Betfan kod promocyjny

Mowa przede wszystkim o trzech skrzydłowych – Van Hecke, Rousseaux, Leys. Nie ma też libero Courtois czy środkowej Aelbrecht. W zasadzie o IO 2020 powalczą więc te same siatkarski, co w FIVB Nations League 2019.

Tam młody belgijski zespół spisywał się przeciętnie, wygrywając osiem z piętnastu spotkań, wykorzystując to, że największe reprezentacje kompletnie olewały temat.

Jedną z nich była właśnie Holandia. Sztab szkoleniowy Oranje oszczędzał najlepsze zawodniczki na zaczynający się dziś turniej kwalifikacyjny i późniejsze Mistrzostwa Europy.

Cashback na start

Siłą rzeczy aktualna dyspozycja holenderskiej reprezentacji pozostaje pewną niewiadomą, ale wyniki sparingów z Japonkami są obiecujące. Zwłaszcza te wysoko wygrywane sety.

Belgia grała m.in. w Pucharze Gubernatora, gdzie poniosła trzy dotkliwe porażki. Z Rosją, Niemkami i Polską. Kolejno różnicą 22, 11 i 13 małych punktów.

W ostatnich bezpośrednich meczach pomiędzy Belgią a Holandią, które rozgrywane były na wielkich imprezach, Oranje łatwo ogrywały regionalne rywalki.

Darmowy zakład w Fortunie!
Darmowy zakład w Fortunie!

Na Mistrzostwach Świata 3:1 i +26, a na europejskim czempionacie 3:0 i +17. Sądzę, że dzisiaj te +15 Sloetjes i spółka też wykręcą. Stąd też taka, a nie inna propozycja typu. Handicap setowy wydaje się dużo bardziej ryzykowny.

Przewidywane składy
Belgia: Van de Vyver, Herbots, Sobolska, Grobelna, Van Gestel, Janssens oraz Guilliams (libero)
Holandia: Dijkema, Buijs, De Kruijf, Sloetjes, Balkestein-Grotheus, Belien oraz Schoot (libero).

W piątek 2 sierpnia rozpocznie się również turniej kwalifikacyjny we Wrocławiu, gdzie Polki zagrają kolejno z Portorykankami, Tajkami i Serbkami. Póki co nie widzimy jednak ciekawych propozycji na te spotkania. Może jutro coś się pojawi, ale najpewniej dopiero w niedzielę.

MeczTypKursBuk
Belgia – Holandia2 (-12,5)1.83forBET

Prognozy: 7/10.
Transmisja na żywo w Internecie: Belgia vs Holandia


Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.