Tokio 2020 (Q): Finał kwalifikacji bez Polek! (Typ i analiza)

Niestety, polskie siatkarki pomimo pięciu piłek meczowych w czwartym secie meczu z Turcją przegrały swój półfinał 2:3, co oznacza, że nie zobaczymy ich podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio latem bieżącego roku. O ostatni bilet na tę imprezę dla Europejek powalczą rewelacyjne Niemki i Turczynki.

Tokio 2020 (Q): Finał kwalifikacji bez Polek! (Fot.: CEV)

Turcja vs Niemcy (17:30)

Według bukmacherów dość zdecydowanym faworytem finałowej konfrontacji jest drużyna narodowa Turcji, której daje się mniej więcej 65% szans na sukces, jakim jest awans do tegorocznego turnieju olimpijskiego siatkarek.

Rozumiemy skąd się biorą takie kursy, ale się z nimi fundamentalnie nie zgadzamy. Dla nas to spotkanie fifty-fifty ze wskazaniem na… Niemki. Oczywiście Turczynki dysponują większym potencjałem oraz doświadczeniem w meczach o dużą stawkę, a także posiadają zdecydowanie lepsze zmienniczki, ale…

Na turnieju w Apeldoorn zdecydowanie najlepszą siatkówkę gra reprezentacja Niemiec, która w czterech pojedynkach straciła zaledwie dwa sety, zostawiając w pokonanym polu Holenderki (3:0 w 1/2 finału), Chorwatki (3:0), Belgijki (3:1) czy… Turcję (3:1). Nie ma w tym żadnego przypadku.

Freebet od bukmachera STS, Kod: BETONLINE
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że sama gra podopiecznych Feliksa Koslowskiego jest nawet lepsza niż te rezultaty. Ogromna pewność siebie i determinacja, do tego po prostu widać, że są znakomicie przygotowane fizycznie i z formą trafiły w punkt. Trudno mieć także zastrzeżenia do aspektów taktycznych począwszy od zagrywkę po gry na linii blok-obrona.

Oczywiście zawsze może przytrafić im się słabszy dzień, takie już uroki sportu (zwłaszcza kobiecego, gdzie te wahania są większe), ale patrząc tylko na to, co poszczególne zespoły pokazują w Apeldoorn, nie mamy cienia wątpliwości, że to właśnie na tym typie na underdoga mamy bardzo duże value.

Również ze względu na to, że Niemki nie są tak wyeksploatowane jak rywalki. W niderlandzki zmaganiach na parkiecie pierwsza szóstka przebywała przez 13 setów. Wczoraj zaledwie trzy. Turczynki tylko w ciągu dwóch ostatnich dni rozegrały dwie pięciosetówki z nożem na gardle, a w sumie uzbierały 18 partii. Do tego w hotelu po wczorajszej batalii zameldowały się grubo po północy.

Darmowy zakład w Fortunie!
Darmowy zakład w Fortunie!

Oczywiście to nie będzie miało większego znaczenia w pierwszych 2-3 setach, ale już w drugiej połowie czwartego czy w tie-breaku może się odbić na dyspozycji poszczególnych zawodniczek, a że decydować mogą detale, to warto wziąć to pod uwagę.

MeczTypKursBuk
Turcja – Niemcy22,45STS
Turcja – Niemcy 2 (+1,5)1,60STS
Turcja – Niemcy 3,5+1,45BetClic

Prognozy: 5,5/10; 6,5/10; 7/10.
Olimpijskie turnieje kwalifikacyjne żywo w Internecie!


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.