Tokio 2020 (Q): Finał siatkarzy i grupowe ostatki u siatkarek! (Typy i analizy)

W piątek 10 stycznie poznamy ostatnią reprezentację ze Starego Kontynentu, która weźmie udział w Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. W decydującym meczu berlińskiego turnieju eliminacyjnego dojdzie do pojedynku drużyn narodowych Niemiec i Francji. Z kolei panie kończą w Apeldoorn fazę grupową. Ostatniego dnia część drużyn będzie mogła „wybierać” półfinałowego rywala, więc może dojść do kilku niespodzianek.

Tokio 2020 (Q): Finał siatkarzy i grupowe ostatki u siatkarek! (Fot.: CEV)

Niemcy vs Chorwacja (13:30)

Niemki już pewne awansu, więc są pierwszym z zespołów, który może spróbować „wybrać” sobie półfinałowego rywala. Logika podpowiada, że reprezentacja naszego zachodniego sąsiada wolałaby uniknąć w 1/2 finału konfrontacji z Holenderkami, które są gospodarzem imprezy i zespołem z największym potencjałem (czwarty zespół ostatnich MŚ i IO oraz wicemistrz kontynentu w 2015 i 2017). Aby mieć na to szansę, Niemki muszą przegrać za zero punktów z Chorwatkami. Alibi mają dobre, bo będąc pewne awansu mogą po prostu wystawić drugą szóstkę, a wówczas powinny zebrać baty. Mogą też grać normalnie, o pierwsze miejsce w grupie. Do tego potrzebują dwóch setów,po których ugraniu zapewne podstawowe zawodniczki też wylądują w kwadracie, bo półfinał już jutro. Tak czy inaczej, Chorwatki staną dziś przed realną szansą pokonania Niemek i z tego właśnie powodu gramy w ich stronę. Nawet gdyby mecz od początku do końca był grany na maksa (bardzo mało prawdopodobne), widzimy spore value na tym typie. Niemki traciły po secie z Belgijkami i Turcją. Tym samym rywalkom Chorwatki z kolei po secie urwały, więc spokojnie stać je na powtórkę również dziś.

betclic polska kod promocyjny
Kod promocyjny na cashback w BetClic Polska

Niemcy vs Francja (20:10)

Wielki finał europejskiego turnieju kwalifikacyjnego siatkarzy powinien dostarczyć nam wielkich emocji, równie dużych jak wczorajsze półfinały, w których Niemcy pokonali 3:1 Bułgarów, a Francja odwróciła losy meczu ze Słowenią od stanu 0:2 i 5:8 w trzecim secie. Dziś faworytem będą Trójkolorowi, ale ich mecze z Bułgarami czy ten wczorajszy pokazały, że są do ugryzienia. Niemiecka reprezentacja dysponuje atutem własnej hali i dopingiem, który ich nakręca oraz ma Georga Grozera w znakomitej formie. Jak trudny to rywal w takich warunkach przekonali się kilka lat temu polscy siatkarze, którzy cudem odwrócili losy rywalizacji o ostatni bilet na igrzyska olimpijskie. Bardzo się zdziwimy, jeśli dzisiejsza konfrontacja będzie jednostronna tak, jak wiele poprzednich starć pomiędzy tymi reprezentacjami. Spodziewamy się minimum czterech setów i tak też typujemy, bo to raczej bezpieczniejsza opcja od typowania zwycięzcy.

MeczTypKursBuk
Niemcy – Chorwacja2 (+2,5)1,68BetClic
Niemcy – Francja3,5+1,47BetClic

Prognozy: 7/10; AKO: @2,47.
Olimpijskie turnieje kwalifikacyjne żywo w Internecie!

Betfan kod promocyjny na bonus
Polski bukmacher Betfan – Nowy kod promocyjny na bonus

Luźne rozkminy: Poza głównymi typami z powyższej tabelki gramy też na Chorwatki (@5,20 w Fortuna), a w razie niespodziewanego przez nas zwycięstwa Niemek i wygranej Turczynek z Belgijkami za trzy punkty (nie musi przyjść ona łatwo, raczej gralibyśmy handi na underdoga, ale kursy bez wielkiego value) będziemy łapali jakieś typy na Azerki z Polkami, które raczej nie będą umierać na parkiecie, żeby zagrać półfinał z Turcją. Zwłaszcza, że czasu na regenerację będzie niewiele, więc nie ma sensu eksploatować naszych „dwóch wież”, Smarzek i Stysiak.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.