Tokio 2020 (Q): Francuzi kontra Serbowie na start turnieju kontynentalnego! (Typy i analiza)

Już dziś, w niedzielę 5 stycznia w berlińskiej Max Schemlling Halle, rozpocznie się kontynentalny turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, w którym osiem najwyżej sklasyfikowanych reprezentacji z Europy powalczy o ostatnią przepustkę dla ekip z naszego regionu na najważniejszą imprezę czterolecia. Zmagania siatkarzy rozpoczną się od trzęsienia ziemi, czyli starcia Francji z Serbią, a później napięcie powinno rosnąć!

Tokio 2020 (Q): Francuzi kontra Serbowie na start turnieju kontynentalnego! (Fot.: CEV)

Francja vs Serbia (13:30)

Zacznijmy od tego, że Trójkolorowi i Plavi są faworytami zmagań w Berlinie, więc ich bezpośredni pojedynek może mieć olbrzymi wpływ na końcową kolejność. Początkowo faworytem bukmacherów byli siatkarze z Francji, ale gracze szybko odwrócili układ kursów i dziś dość zdecydowanym faworytem są już Serbowie. Z czego to wynika?

Otóż francuska reprezentacja ma swoje problemy, a tym najpoważniejszym jest nieobecność podstawowego atakującego, Stephena Boyera, który znalazł się poza kadrą na kontynentalny turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Oficjalna wersja brzmi tak, że zdecydowały sprawy osobiste. Jednak już w październiku francuskie i włoskie media rozpisywały się o konflikcie Boyera z N’Gapethem, który wybuchł z całą mocą po nieudanym EuroVolley 2019. Według niektórych informacji prasowych miało dość między nimi nawet do rękoczynów, po czym miały paść deklaracje, że wspólnie w drużynie narodowej już nie zagrają.

Jeśli dodamy do tego kolejne problemy obyczajowego drugiego z tych gwiazdorów, które ewidentnie przekładają się na jego słabszą dyspozycji, co widać po występach w Zenicie Kazań, to Laurent Tillie ma naprawdę spory problem. Zwłaszcza, że z urazami zmaga się od początku bieżącego sezonu Julien Lyneel, który świetnie spisywał się w roli strażaka. Kevin Tillie również nie gra tak dobrze jak przed kontuzją. Pisząc krótko, Francuzi gdzieś zgubili ten swój błysk i polot, który wyróżniał ich na tle konkurencji w ostatnich latach.

Z pewnym marazmem w 2019 roku zmagali się też Serbowie, którzy grali znacznie poniżej oczekiwań. To zmusiło władze tamtejszej federacji do ostrego cięcia, czyli zmiany na stanowisku selekcjonera, gdzie Nikolę Grbicia zastąpił Slobodan Kovac. Efekt? Plavi wygrali niespodziewanie Mistrzostwa Europy 2019!

BetFan kod promocyjny

W Niemczech zagrają w swoim optymalnym składzie, więc siłą rzeczy są faworytem. Zwłaszcza, że ich mocną stroną zawsze był tzw. team spirit i niezwykle silny mental, który jest bardzo ważny w tak trudnych turniejach, jak ten startujący w niedzielę. To z kolei kolejna ze słabości francuskiej drużyny, która w imprezach docelowych na ogół zawodzi.

Do ostatniego bezpośredniego starcia Francuzów i Serbów doszło podczas półfinału przywoływanego już EuroVolley 2019. Wówczas Plavi wygrali w Paryżu po tie-breaku. Tym razem za Trójkolorowymi nie będzie już tysięcy kibiców i własnej hali, do tego wystąpią w słabszym zestawieniu personalnym, więc każde inne rozstrzygnięcie niż zwycięstwo Serbii będzie naszym zdaniem niespodzianką.

Niemniej nie spodziewalibyśmy się spacerku, bo to ekipy o porównywalnym przecież potencjale. Wygrana podopiecznych Slobodana Kovaca w stosunku 3:1 po zaciętej rywalizacji wydaje się tym najbardziej prawdopodobnym scenariuszem. Przy obecnych kursach większe value widzimy na overze setowym, ale nie potrafimy się zdecydować, który z tych typów jest tak naprawdę pewniejszy.

MeczTypKursBuk
Francja – Serbia21,55Fortuna
Francja – Serbia3,5+1,45BetClic

Prognozy: 7/10, 7/10.
Olimpijski turniej kwalifikacyjny siatkarzy na żywo w Internecie!

Kontynentalne turnieje kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 rozgrywane są w środku sezonu klubowego, więc reprezentacje nie miały zbyt wiele czasu na przygotowania, wobec czego ich forma mimo wszystko jest pewną zagadką i może być bardzo chybotliwa. Z tego powodu my przynajmniej na początku zmagań nie szalejemy ze stawkami, bo… wszystko się może zdarzyć. Zwłaszcza przy tak wyrównanych ekipach.

BTW W dwóch pozostałych meczach pierwszego dnia berlińskiej rywalizacji faworytami są Słoweńcy i Niemcy, ale przy obecnych kursach nie widzimy w tych typach nawet najmniejszego value.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.