Tokio 2020 (Q): Polki zaczynają walkę o olimpijski awans! (Typy i analiza)

We wtorek 7 stycznia o godzinie 16:00 reprezentacja Polski w piłce siatkowej kobiet rozpocznie zmagania w kontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Na inaugurację Biało-Czerwone zmierzą się z drużyną narodową Bułgarii.

Tokio 2020 (Q): Polki zaczynają walkę o olimpijski bilet! (Fot.:FIVB)

Polska vs Bułgaria (16:00)

Podopieczne Jacka Nawrockiego po bardzo udanym 2019 roku, w którym wywalczyły awans do turnieju finałowego Siatkarskiej Ligi Narodów oraz znalazły się w najlepszej czwórce zeszłorocznego EuroVolley, mają apetyt na sprawienie olbrzymiej sensacji, jaką byłoby wywalczenie olimpijskiej kwalifikacji kosztem Holenderek i Turczynek. Aby tak się stało muszą najpierw wygrać te mecze, w których są zdecydowanym faworytem. Do takich spotkań trzeba zaliczyć konfrontację z Bułgarkami.

Darmowy zakład w Fortunie!
Darmowy zakład w Fortunie!

Oczywiście polska kadra ma swoje problemy, ale koniec końców w składzie na turniej w niderlandzkim Apeldoorn znalazły się wszystkie najważniejsze zawodniczki. Z Joanną Wołosz, Malwiną Smarzek i Agnieszką Kąkolewską na czele. Brakuje natomiast siatkarek zadaniowych, które jak Martyna Grajber i Pualina Maj mogłyby pomóc w defensywie czy też Katarzyny Zaroślińskiej i Zuzanny Efimienko, które byłyby pomocne na siatce. 14-stka prezentuje się następująco:

Rozgrywające: Marlena Kowalewska (Grupa Azoty KPS Chemik Police), Joanna Wołosz (Imoco Volley Conegliano).
Atakujące: Martyna Łukasik (Grupa Azoty KPS Chemik Police), Malwina Smarzek-Godek (Zanetti Bergamo), Magdalena Stysiak (Savino Del Bene Scandicci).
Środkowe: Klaudia Alagierska (ŁKS Commercecon Łódź), Agnieszka Kąkolewska (Pomì Casalmaggiore), Anna Stencel (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz).
Przyjmujące: Monika Fedusio (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz), Zuzanna Górecka (Igor Gorgonzola Novara), Natalia Mędrzyk (Grupa Azoty KPS Chemik Police), Aleksandra Wójcik (ŁKS Commercecon Łódź).
Libero: Monika Jagła (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz), Maria Stenzel (Grot Budowlani Łódź).

Po drugiej stronie siatki stanie reprezentacja Bułgarii, która najlepsze lata ma już za sobą, a w ostatnich sezonach bardziej przypomina zbieraninę bardziej i mniej utalentowanych siatkarek, ale nie jest dobrze poukładanym zespołem. Najbliższy rywal polskich siatkarek ma w swoich szeregach gwiazdę światowego formatu, przyjmującą Jelicę Wasiliewą, ale ona od lat nie potrafi poprowadzić swoich koleżanek do jakiegokolwiek sukcesu.

Betfan kod promocyjny na bonus
Polski bukmacher Betfan – Nowy kod promocyjny na bonus

Podczas EuroVolley 2019 było podobnie. Sensacyjna porażka 2:3 z niżej notowanymi Francuzkami, a do tego baty od Turczynek i Serbek. W efekcie ósme miejsce, które pozwoliło zameldować się w Apeldoorn, ale trudno to nazwać oszałamiającym sukcesem.

Na przestrzeni dwóch ostatnich cykli olimpijskich Biało-Czerwone rywalizowały z bułgarskimi przeciwniczkami czterokrotnie i wszystkie te pojedynki wygrały. Wygrały za komplet punktów i dokładnie takiego scenariusza spodziewamy się również we wtorek.

Nasza trudna zagrywka w połączeniu z wysokim blokiem i niezłą organizacją w defensywie na Bułgarki w zupełności powinna wystarczyć. Zwłaszcza, że mamy dużo lepsze przyjęcie niż rywalki, które są dość łatwe do „rozstrzelania”.

MeczTypKursBuk
Polska – Bułgaria1 (-1,5 s.)1,50STS
Niemcy – Turcja21,30STS

Prognozy: 6/10, 8/10.
Olimpijski turniej kwalifikacyjny siatkarzy na żywo w Internecie!

Drugi typ zaprezentowany w powyższej tabelce dotyczy meczu, który rozpocznie się już o godzinie 13:00. W naszej ocenie zdecydowanym faworytem są Turczynki, aktualne wicemistrzynie Starego Kontynentu. Pozbawione atutu własnego boiska mogą nieco stracić, ale potencjał jest ogromny, zdecydowanie większy od ekipy naszego zachodniego sąsiada, która jest bardzo solidna, ale nic poza tym.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.