Tokio 2020 (Q): Serbia nad przepaścią, Niemki o krok od wygrania grupy! (Typy i analizy)

W środę 8 stycznia reprezentacja Polski w piłce siatkowej kobiet odpoczywa, ale w olimpijskich kwalifikacjach odbędą się przynajmniej dwa mecze, które będą skupiać uwagę fanów siatkówki. Mowa o konfrontacjach Serbów z Bułgarami oraz Niemek z Belgijkami.

Tokio 2020 (Q): Serbia nad przepaścią, Niemki o krok od wygrania grupy! (Fot.: CEV)

Serbia vs Bułgaria (14:30)

Arcyciekawie zapowiada nam się starcie Plavich z Junakami, którzy sensacyjnie pokonali 3:2 Francuzów, co stworzyło im autostradę do półfinału kontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, który rozgrywany jest w Berlinie.

W konfrontacji z Serbami Cwetan Sokołow i spółka potrzebują nawet nie zwycięstwa, a zdobycia jednego punktu, żeby zakwalifikować się do 1/2 finału eliminacji. Jeszcze kilka dni temu nikt na taki scenariusz raczej nie stawiał, bo murowanymi faworytami w tym zestawieniu byli Trójkolorowi i podopieczni Slobodana Kovaca, mistrzowie Starego Kontynentu sprzed trzech miesięcy.

W berlińskiej imprezie jednak serbska reprezentacja póki co nie gra tak, jak nas do tego przyzwyczaiła. Intuicja podpowiada nam, że dzisiaj w końcu się ogarną, bo to charakterny zespół, który najlepiej czuje się z nożem na gardle, ale wcale nie musi przyjść im to łatwo.

Po kursach rzędu @1,30 nie zamierzamy się pakować w wygraną Plavich. Dużo lepiej pod kątem value wygląda tu zakład na over setowy, który wydaje nam się także bardziej prawdopodobny.

betclic polska kod promocyjny
Kod promocyjny na cashback w BetClic Polska

Belgia – Niemcy (16:00)

Typ na Niemki w konfrontacji z Belgijkami zaplanowaliśmy sobie jeszcze przed startem turnieju w Apeldoorn, a więc siłą rzeczy także przed ich spektakularnym zwycięstwem nad Turcją (3:1 i +14). Postawa we wtorkowym pojedynku tylko utwierdziła nas w słuszności tego wyboru.

Oba zespoły są do siebie dosyć podobne, jeśli chodzi o charakterystykę gry. Starają się grać dosyć szybko na siatce i wywierać presję na rywalkach w polu zagrywki. Ich atutem jest też świetna organizacja w defensywie.

Niemniej w każdym z tych elementów, być może poza samą obroną, Niemki mają w naszej ocenie więcej atutów. Zwłaszcza na siatce. Widać to było doskonale w bezpośrednich konfrontacjach na przestrzeni kilku ostatnich lat.

Sięgając aż do 2013 roku, każdą z pięciu poważnych potyczek o stawkę wygrywały Niemki. Nie ma tu przypadku. Belgijki nawet w sparingach czy imprezach niższej rangi jak Liga Europy były w stanie wygrywać tylko trzy razy na dziesięć prób.

MeczTypKursBuk
Serbia – Bułgaria3,5+1,56BetClic
Belgia – Niemcy21,42Fortuna

Prognozy: 6/10, 8/10.
Olimpijski turniej kwalifikacyjny siatkarzy na żywo w Internecie!

Poza „konkursem” próbujemy też pograć na DW 3:1 w serbsko-bułgarskiej konfrontacji, bo tak podpowiada nam intuicja, a czutce warto czasem zaufać. Kursy? Na przykład w BetFan @3,10.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.