Tokio 2020: Sześć ekip wywalczyło awans na igrzyska. Polki były blisko!

W niedzielę 4 sierpnia zakończyły się żeńskie turnieje kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Wyłoniły one sześciu kolejnych uczestników imprezy. W tym gronie nie ma póki co Biało-Czerwonych, które o awans powalczą raz jeszcze, w styczniu przyszłego roku.

Tokio 2020: Sześć ekip wywalczyło awans na igrzyska, Polki były blisko!

Giganci z awansem

24 najwyżej notowane ekipy w światowym rankingu siatkarek, z wyłączeniem Japonii (gospodarz) i Kuby (rezygnacja), rywalizowały od piątku do niedzieli o sześć biletów na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. Pomimo niespodzianek w pojedynczych meczach, awans wywalczyli wszyscy potentaci.

Mowa o reprezentacjach: Chin, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Rosji i Serbii, która po heroicznym boju i zwycięstwie 3:1 pozbawiła szans na wywalczenie promocji już w pierwszej próbie drużynę narodową Polski.

Najbliżej sprawienia sensacji były jednak Koreanki, które prowadziły ze Sborną już 2:0 w setach i 22:18 w trzecim, żeby przegrać po tie-breaku. Podobny los spotkał Dominikanę (2:3 z Brazylią) i USA (2:3 z Bułgarią).

Nadspodziewanie łatwo z teoretycznie najmocniejszymi rywalkami poradziły sobie Chinki i Włoszki, które bez straty chociażby seta rozbiły kolejno Turczynki i Holenderki.

Betfan kod promocyjny

Szczęśliwi przegrani

Europejscy „lucky looserzy” o ostatni bilet olimpijski dla przedstawiciela Starego Kontynentu powalczą w styczniu. Powalczy w nim aż osiem najwyżej sklasyfikowanych reprezentacji (w tym gospodarz imprezy).

Wśród tych drużyn narodowych powinny się znaleźć również Biało-Czerwone, o ile nie zawalą Mistrzostw Europy 2019, które odbędą się na przełomie sierpnia i września.

Obecnie Polki w zestawieniu „przegranych” są na szóstej pozycji. Za Holandią, Turcją, Niemcami i Belgią. Na równi z nami są Bułgarki, a za nami Czeszki.

Cashback na start

Przypominamy, że już w najbliższy piątek swój turniej kwalifikacyjny w gdańsko-sopockiej ERGO Arenie rozpoczną nasi siatkarze. Aktualni mistrzowie świata zmierzą się podczas niego kolejno z Tunezją, Francją i Słowenią. Typy i analizy na spotkania tej imprezy znajdziesz na naszym blogu!


Bukmacher BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.