Tokio 2020: Znamy już wszystkich uczestników turniejów siatkarskich i rywali Polaków!

W nocy z niedzieli na poniedziałek poznaliśmy ostatnie zespoły, które zakwalifikowały sie na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. Do grona 22 innych reprezentacji dołączyli przedstawicieli strefy NORCECA, siatkarki z Dominikany i siatkarze z Kanady. Wiemy już też z kim rywalizować w grupie będzie reprezentacja Polski!

Tokio 2020: Znamy już wszystkich uczestników turniejów siatkarskich i rywali Polaków! (Fot.: FIVB)

Tokio 2020: „Grupa marzeń” polskich siatkarzy

W przeciwieństwie do chociażby rozgrywek piłkarskich grupy olimpijskich turniejów siatkarskich nie są losowane. Podział zespołów na dwa zestawienia odbywa się na podstawie aktualnego Rankingu FIVB przy zastosowaniu tzw. serpentyny, zgodnie z którą pierwszy rozstawiony zespół gra w jednej grupie z ekipami numer 4, 5, 8, 9 i 12. Drugą grupę tworzą ekipy numer 2, 3, 6, 7, 10, 11. Trzeba jednak pamiętać o tym, że rozstawiony z nr 1 jest zawsze gospodarz, a nie lider światowego rankingu.

Dzięki temu trzeci w rankingu światowej federacji polscy siatkarze unikną starć ze światowymi potęgi, przynajmniej w pierwszej fazie zmagań. Mowa o drużynach narodowych Brazylii, Stanów Zjednoczonych, Rosji czy Francji, a także o Argentynie. Szóstą ekipą tej grupy będzie Tunezja.

Z kim w takim razie zmierzą się Biało-Czerwoni? Zdecydowanie najbardziej wymagającym przeciwnikiem będą Włosi. Poza nimi podopieczni Vitala Heynena zmierzą się z Iranem czy Kanadą, a także Wenezuelą i drużyną gospodarza igrzysk olimpijskich, czyli z Japończykami.

Grupy olimpijskiego turnieju siatkarzy:
Grupa A:
 Japonia, Polska, Włochy, Kanada, Iran, Wenezuela.
Grupa B: Brazylia, USA, Rosja, Argentyna, Francja, Tunezja.

Tokio 2020: Grupy turnieju siatkarek

Podobnie wygląda to w przypadku turnieju siatkarek, w którym niestety zabraknie Polek, które przegrały półfinał europejskich kwalifikacji z Turcją (2:3) pomimo aż pięciu piłek meczowych w czwartym secie. Dzień później Turczynki w trzech setach pokonały Niemki i to one zagrają w turnieju olimpijskim, w którym trafiły do „grupy śmierci”.

Grupy olimpijskiego turnieju siatkarek:
Grupa A: Japonia, Serbia, Brazylia, Korea, Dominikana, Kenia.
Grupa B: Chiny, USA, Rosja, Włochy, Argentyna, Turcja.

Przypominamy, że zmagania siatkarek i siatkarzy podczas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 toczyć się będą od 25 lipca do 8 sierpnia. Wśród panów mistrzostwa bronić będzie drużyna narodowa Brazylii, a wśród pań reprezentacja Chin.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.