Tokio 2020: Znamy terminarz polskich siatkarzy!

Do rozpoczęcia zmagań siatkarzy podczas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 zostało jeszcze nieco ponad pięć miesięcy, ale znamy już terminarz turnieju olimpijskiego, w którym o mistrzowski tytuł powalczy między innymi reprezentacja Polski!

Tokio 2020: Znamy terminarz polskich siatkarzy! (Fot.: FIVB)

Tokio 2020: Polscy siatkarze poznali terminarz

Przypominamy, że w siatkarskim turnieju olimpijskim udział weźmie dwanaście reprezentacji męskich oraz dwanaście żeńskich. Zostały one podzielone na dwie sześciozespołowe grupy na podstawie rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) przy zastosowaniu tzw. serpentyny oraz po uwzględnieniu rozstawienia drużyny narodowej gospodarza:

Grupy turnieju olimpijskiego Tokio 2020 siatkarzy:

Grupa A: Japonia, Polska, Włochy, Kanada, Iran, Wenezuela.
Grupa B: Brazylia, USA, Rosja, Argentyna, Francja, Tunezja.

Jak widać Biało-Czerwoni trafili do łatwiejszej z grup, więc nie powinni mieć najmniejszego problemu z awansem do ćwierćfinałów, gdzie zaczną się schody. Aby ułatwić sobie nieco sprawę trzeba przejść przez fazę grupową jak burza.

Terminarz trudno uznać jednak za sprzyjający, bo Wilfredo Leon i spółka rozpoczną zmagania od najtrudniejszych rywali. Turniej olimpijski zainaugurujemy konfrontacją z Iranem, a dwa dni później zmierzymy się z Włochami. Następnie spacerek z Wenezuelą i potyczka z Japonią, zmagania grupowe zakończymy pojedynkiem z Kanadą.

Organizatorzy dużo łaskawsi okazali się dla polskich kibiców, bo tylko jeden mecz na tym etapie zmagań reprezentacja rozegra w środku nocy, pozostałe o poranku czasu polskiego.

Terminarz olimpijski polskich siatkarzy:
25 lipca: Polska – Iran (godz. 12:40)
27 lipca: Polska – Włochy (godz. 7:20)
29 lipca: Polska – Wenezuela (godz. 9:25)
31 lipca: Japonia – Polska (godz. 7:20)
2 sierpnia: Polska – Kanada (godz. 2:00)

Turniej siatkarek rozpocznie się dzień później i będzie odbywał się w podobnym rytmie, co męski, czyli mecze co dwa dni. Tak było też podczas poprzednich igrzysk, co wynika również z tego, że panie i panowie rywalizować będą w tej samej hali, Ariake Arenie.

Spotkania rozgrywane będą w godzinach: 2:00, 4:05, 7:20, 9:25, 12:40 i 14:45 czasu polskiego. Codziennie czeka nas sześć pojedynków. Oczywiście, gdy te będą się przedłużać, kolejne pojedynki będą startować z opóźnieniem, ale taki już urok takich imprez.

/ 5. Ocen:

Nowa oferta bonusów legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) + 3 x 777 PLN – www.betfan.pl

Ekspert siatkówki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.

Siatkarskie Typy

Poniedziałek i wtorek w TAURON Lidze! (Zapowiedź i typy na 25-26 stycznia)

Najbliższy poniedziałek i wtorek (25-26 stycznia) upłynie siatkarskim kibicom w Polsce między innymi pod znakiem rywalizacji w TAURON Lidze, gdzie już na początku tygodnia...

Niedziela z polską siatkówką! (Zapowiedź i typy na 24 stycznia)

Niedziela 24 stycznia na polskich parkietach siatkarskich to łącznie aż cztery spotkania ligowe, po dwa w PlusLidze oraz TAURON Lidze. Hit dnia? Trudno powiedzieć,...

Piątek 22 stycznia z PlusLigą: PGE Skra – GKS Katowice! (Zapowiedź i typy)

Środa 20 stycznia była w PlusLidze dniem dwóch dużych niespodzianek, swoje mecze przegrały Jastrzębski Węgiel i Trefl Gdańsk, pomimo tego, że w pierwszych setach...