Transferowa karuzela PlusLigi i TauronLigi! (Środa 4 czerwca)

Transferowa karuzela w PlusLidze i TauronLidze kręci się coraz szybciej. Od początku czerwca dochodzi codziennie do kilku ruchów, które warto odnotować. W środę 3 czerwca najszerszym echem odbiły się powrót Mateusza Miki do Gdańska, przejście Damiana Schulza do Olsztyna oraz zakontraktowanie Katarzyny Zaroślińskiej-Król przez ŁKS Commercecon Łódź, a także objęcie przez Dawida Murka funkcji drugiego trenera we Wrocławiu.

Transferowa karuzela PlusLigi i TauronLigi! (Środa 4 czerwca) [Fot. FIVB]

Schulz w Olsztynie, Mika w Gdańsku

Złoty medalista Mistrzostw Świata z 2018 roku oraz dwukrotny zdobywca Pucharu Polski Damian Schulz przez najbliższe dwa sezony będzie bronił barw Indykpolu AZS Olsztyn! Nowy atakujący zespołu Daniela Castellaniego rozegrał dotychczas w PlusLidze 169 spotkań, w których zdobył blisko 2 000 punktów.

Damian Schulz urodził się 26 lutego 1990 roku w Lęborku. Jego pierwszym zawodowym klubem był Joker Piła (2011-2012). W kolejnych latach reprezentował barwy AZS UWM Poznań (2012-2013) i KPS Siedlce (2013-2014). Debiut na PlusLigowych parkietach nastąpił w 2014 roku, kiedy to atakujący bronił barw Lotosu Trefla Gdańsk. Wraz z klubem znad Morza, Schulz dwukrotnie wywalczył Puchar Polski (2015, 2018) oraz Superpuchar Polski (2015). Na swoim koncie ma także wicemistrzostwo Polski (2015) i brązowy medal MP (2018).Po udanym sezonie 2017/2018, podczas którego Schulz zdobył 669 punktów (2. miejsce w klasyfikacji najlepiej punktujących), zawodnik otrzymał powołanie do reprezentacji Polski pod wodzą Vitala Heynena. Debiut w biało-czerwonych barwach był niezwykle udany – Damian Schulz wraz z kolegami z drużyny, wywalczyli tytuł Mistrzów Świata.
Źródło: Indykpol AZS Olsztyn (materiały prasowe)

W dwóch ostatnich sezonach, mierzący 208 cm zawodnik, był graczem Asseco Resovii Rzeszów, w której nie odgrywał już tak ważnej roli jak w latach poprzednich. Teraz czas na zmiany, Damian Schulz będzie bronił barw Indykpolu AZS Olsztyn przez najbliższe dwa lata, gdzie będzie próbował zastąpić Czecha Jana Hadravę, który trafił do Cucine Lube Civitanovy!

Wiele czynników miało wpływ na moją decyzję, a głównym jest postać Daniela Castellaniego. W tym momencie jest on jednym z dwóch najlepszych trenerów w PlusLidze. Podpytałem również kilku starszych kolegów, co by zrobili w mojej sytuacji. Powiedzieli mi, iż widzieliby mnie w dwóch miejscach – jednym z nich jest właśnie Indykpol AZS Olsztyn pod wodzą trenera Castellaniego. Jeśli chodzi natomiast o negocjacje, to przebiegły one bardzo szybko i była to jedna z najłatwiejszych decyzji podczas mojej przygody z siatkówką – ZDRADZIŁ DAMIAN SCHULZ.

„Damian jest aktualnym mistrzem świata i jednym z najlepszych polskich atakujących. Był na liście życzeń trenera Daniela Castellaniego i cieszę się, że udało nam się przekonać Damiana do reprezentowania barw Indykpolu AZS Olsztyn przez najbliższe dwa sezony” – skomentował Tomasz Jankowski, Prezesa Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. Damian Schulz w Indykpolu AZS Olsztyn zagra z numerem 7.

Zaroślinka w ŁKS-ie Commercecon Łódź, Murek we Wrocławiu

„Łódzką Wiewiórą” w środę 3 czerwca została właśnie Katarzyna Zaroślińska-Król i był to hit dnia w TauronLidze! W swojej karierze pięć razy wywalczyła puchar kraju i dwukrotnie mistrzostwo kraju. Ponadto ma na swoim koncie cztery wicemistrzostwa i dwa brązowe medale siatkarskich mistrzostwo Polski. W sezonie 2019/2020 była zawodniczką, która najczęściej zdobywała tytuł MVP meczu. W sumie odebrała aż 8 statuetek. Nie zabrakło jej również w czołówce klasyfikacji na najlepszą punktującą i atakującą Ligi Siatkówki Kobiet.

„Wiele czynników miało znaczenie w podjęciu decyzji i zdecydowaniu się właśnie na ŁKS. Miałam parę konkretnych ofert, jednak bardzo chciałam zagrać w klubie z takimi tradycjami. W klubie, który zna cała Polska, a kibice ŁKS-u na każdym meczu, czy w Polsce, czy Europie, pokazują inny wymiar dopingu swojej drużyny. Myślę, że jest to też dla mnie wyróżnienie móc w swojej karierze reprezentować barwy ŁKS-u” – przyznaje Kasia Zaroślińska-Król.

Drugim ważnym wydarzeniem w TauronLidze było sprowadzenie Dawida Murka do ekipy #VolleyWrocław. Wielokrotny reprezentant kraju i legenda polskiej siatkówki powraca do sportu w zupełnie nowej roli. 42-latek od nowego sezonu będzie drugim trenerem #VolleyWrocław, zastępując na tym stanowisku Tomasza Kowalskiego.

Otrzymałem dobrą propozycję ze strony władz klubu. Długo się nie zastanawiałem. Wiem, że to niecodzienna sytuacja, gdy w jednym klubie pracuje ojciec i córka. Mam nadzieję jednak, że to będzie tylko na plus i wyciągniemy z tego jak najwięcej dla drużyny” – powiedział Dawid Murek, drugi trener #VolleyWrocław.

Murek jest pierwszą nową twarzą w sztabie szkoleniowym #VolleyWrocław na sezon 2020/2021. Do tej pory z drużyną na kolejny sezon zdecydowali się zostać: pierwszy trener, Wojciech Kurczyński, statystyk Patryk Gosztyła oraz cztery siatkarki – Natalia Murek, Aleksandra Gancarz, Karolina Pancewicz i Karolina Fedorek. O kolejnych transferach będziemy informować już wkrótce.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.