Transferowa karuzela w PlusLidze kręci się coraz szybciej!

Im bliżej końca maja, kiedy wygasa większość dotychczasowych kontraktów, tym szybciej kręci się transferowa karuzela w „Lidze Mistrzów Świata”. W ostatnich dniach doszło do kilku ciekawych ruchów, a na pierwszy plan wysuwa się odejście Artura Szalpuka z PGE Skry Bełchatów oraz kolejne ruchy Aluronu Virtu CMC Zawiercie i Asseco Resovii Rzeszów.

Transferowa karuzela w PlusLidze kręci się coraz szybciej! (Fot: PGE Skra Bełchatów/materiały prasowe)

Szalpuk opuszcza PGE Skrę

Przyjmujący Artur Szalpuk po spędzeniu dwóch sezonów w żółto-czarnych barwach opuszcza zespół PGE Skry. Siatkarz spędził w Bełchatowie dwa ostatnie sezony, ale w żadnym z nich nie mógł pokazać pełni swoich umiejętności z powodu urazów. W pierwszym z nich wywalczył z kolegami z drużyny Superpuchar Polski oraz trzecie miejsce w Lidze Mistrzów CEV. Ten ostatni, przerwany przez pandemię, zakończył z bełchatowską ekipą na trzecim miejscu PlusLigi, występując w 17 meczach, w których zdobywał średnio 11,47 punktu.

Podczas bełchatowskiej przygody, już drugiej w karierze, popularny „Szalupa” święcił reprezentacyjne sukcesy. Przyjmujący w biało-czerwonych barwach zdobył mistrzostwo świata (2018), srebro Pucharu Świata oraz brązowe medale mistrzostw Europy i Ligi Narodów (wszystkie w 2019).

Gdzie będzie występował w najbliższych rozgrywkach jeden z wybrańców selekcjonera Vitala Heynena. Były oferty z Włoch, Rosji czy Japonii, ale wiele wskazuje na to, że pozostanie w PlusLidze i będzie bronił barw VERVY Warszawa ORLEN Paliwa, gdzie na przyjęciu występuje inny z przyjmujących reprezentacji Polski, Bartosz Kwolek.

Aluron coraz bliżej zamknięcia kadry

Szybko do budowy kadry na nowy sezon przystąpił prezes Aluronu Virtu CMC Zawiercie, Kryspin Baran. Po zakontraktowaniu serbskiego trenera Igora Kolakovicia przyszedł czas na finalizację rozmów z graczami zagranicznymi i trzeba przyznać, że „Jurajscy Rycerze” dokonali bardzo ciekawych transferów.

Wrażenie robią przede wszystkim reprezentanci Brazylii i Stanów Zjednoczonych, którzy są medalistami ostatniego Pucharu Świata. Mowa o środkowym „Kanarkowych” Flavio Gaulberto oraz przyjmującym „Jankesów”, Garettcie Muagututię. Ponadto dołączył rozgrywający reprezentacji Macedonii Północnej Gorgi Gorgiew.

W zespole na kolejny sezon zostaną również obaj dotychczasowi atakujący, Mateusz Malinowski i Grzegorz Bociek.

Asseco Resovia zbroi się na potęgę

Do wielu ruchów doszło już też w Rzeszowie, gdzie są bardzo niezadowoleni z ostatnich sezonów. Wygląda na to, że tym razem na Podkarpaciu uda stworzyć się zespół, który powalczy o medale, a nawet mistrzostwo kraju.

Zaczęło się od zatrudnienia włoskiego szkoleniowca Alberto Giulianiego, po nim przyszedł rozgrywający Fabian Drzyzga, a później przyjmujący Klemen Cebulj i Robert Taht, środkowy Timmo Tammemaa, atakujący Karol Butryn i libero Michał Potera. Ponadto z wypożyczenia wrócił przyjmujący Nicolas Szerszeń.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.