Choć w siatkówce trwa obecnie sezon reprezentacyjny, a kluby wrócą do gry dopiero w październiku, to dzieje się naprawdę sporo. To właśnie teraz kształtują się kadry poszczególnych ekip na przyszłe rozgrywki, a transferowy karuzela kręci się coraz szybciej.

Transferowy zawrót głowy: Kurek w Monzy, Udrys w ONICO!
Transferowy zawrót głowy: Kurek w Monzy, Udrys w ONICO! (Fot.: Vero Volley Monza/Twitter)

Kurek we Włoszech

W czwartek 13 czerwca oficjalnie potwierdzono powrót Bartosza Kurka na Półwysep Apeniński, gdzie występował już w przeszłości w barwach Cucine Lube Civitanovy. Tym razem jednak popularny „Kuraś” nie zasili giganta europejskiej siatkówki, a dołączy do ligowego średniaka Vero Volley Monza, który chciałby wyjść z cienia ligowych potentatów i dołączyć do ścisłej czołówki włoskiej Serie A1. Podstawowy atakujący reprezentacji Polski podpisał we Włoszech roczną umowę.

Obstawianie bez podatku legalnie! Legalny bukmacher Betfan oferuje obstawianie bez podatku + bonus 3100 PLN oferta na stronie www.betfan.pl

Udrys w Warszawie

Lukę po złotym medaliście i najlepszym zawodniku Mistrzostw Świata 2018 w zespole ONICO Warszawa wypełnią Belg Bram Van Den Dries i Białorusin Artur Udrys, dla którego będzie to powrót na parkiety PlusLigi, ale w nowej roli. Już nie środkowego a atakującego, który ma za sobą świetny sezon w barwach Fakiełu Nowyj Urengoj, gdzie wraz z reprezentantami Rosji, Dmitrijem Wołkowem i Jegorem Kliuką, stanowił o sile zespołu.

„Wybrałem ONICO, bo PlusLiga to bardzo ciekawa i silna liga. To dla mnie doskonała możliwość do rozwoju, gry, ale też osiągania jak najlepszych wyników i sukcesów. Ponadto w Warszawie jest mocna drużyna, w której panuje duża rywalizacja, a występy w takim zespole to też spore wyzwanie” – powiedział najnowszy nabytek wicemistrzów naszego kraju, cytowany na oficjalnej stronie klubu (www.onicowarszawa.pl).

Developres skompletował kadrę

Choć do początku sezonu Ligi Siatkówki Kobiet jeszcze przeszło cztery miesiące, to w Rzeszowie już skompletowali zespół. Stephane Antiga, który zadebiutuje w roli trenera żeńskiego zespołu, będzie miał do dyspozycji zawodniczki takie jak: Anna Kaczmar, Natalia Valentin (Portoryko), Katarzyna Zaroślińska-Król, Tamara Gałucha, Kamila Witkowska, Magdalena Hawryła, Gabriela Polańska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Jelena Blagojević (Serbia), Michaela Mlejnkova (Czechy), Alexandra Frantti (USA), Magdalena Grabka, Aleksandra Krzos, Daria Bąkowska.

Nowa oferta bonusów legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl
Zakład bez ryzyka 100 PLN (kod: BETFAN) + bonus 3000 PLN – www.betfan.pl