Trenerska karuzela w PlusLidze: Castellani zostaje, Giuliani w Rzeszowie!

Sezon 2019/20020 na polskich parkietach zakończono przedwcześnie już jakiś czas, ale w gabinetach działaczy praca wre. Oficjalnych doniesień na temat transferów jeszcze niewiele, więc dziś najgłośniej mówi się o trenerach, którzy zdecydowali się pozostać w PlusLidze lub do niej przyjdą. Mowa o Argentyńczyku Daniele Castellanim i Włoch Alberto Giulianim!

Trenerska karuzela w PlusLidze: Castellani zostaje, Giuliani w Rzeszowie! (Fot.: Indykpol AZS Olsztyn/Twitter)

Castellani zostaje w Olsztynie

Zacznijmy od oficjalnej informacji, ogłoszonej przez samego zainteresowanego w nagraniu umieszczonym przez klub w mediach społecznościowych, czyli przedłużenia umowy z Indykpolem AZS Olsztyn przez byłego selekcjoner polskich mistrzów Europy z 2009 roku.

Argentyńczyk Daniel Castellani, który został sprowadzony w końcówce zakończonego przedwcześnie sezonu postanowił zostać na dłużej w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego, co pokazuje ambicje włodarzy miejscowego klubu, który bardzo chciałby nawiązać do czasów świetności.

BukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachKod: BETONLINE
eFortuna.pl830 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Przypominamy, że Daniel Castellani w Polsce zaistniał jako trzykrotny mistrz kraju z PGE Skrą Bełchatów, którą zostawił dla reprezentacji Polski, z którą w pierwszym roku pracy wywalczył historyczne złoto Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn.

Później wrócił do PlusLigi, gdzie trenował ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, a następnie rozpoczął zagraniczne wojaże prowadząc między innymi Fenerbahce Stambuł, włoską Perugię czy wreszcie brazylijskie Funvic Taubate z Ricardo Lucarellim czy Lucasem w składzie.

Giuliano obejmie Asseco Resovię

Druga z informacji podanych na wstępie nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez klub, ale została przez lokalny portal nowiny.pl, który twierdzi, że doszło już nawet do podpisania umowy pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów a trenerem Alberto Giulianim.

45-letni Włoch jest obecnie selekcjonerem reprezentacji Słowenii, aktualnych wicemistrzów Starego Kontynentu, którzy dali się we znaki Biało-Czerwonym, wygrywając z podopiecznymi Vitala Heynena 3:1 w półfinale EuroVolley 2019.

Jednak kibice siatkówki kojarzą Gilulianiego przede wszystkim z pracy w Maceracie czy w Cuneo. To z tymi klubami włoski szkoleniowiec święcił swoje największe sukcesy w roli trenera.

Teraz stanie przed zadaniem przywrócenia dawnego blasku Asseco Resovii Rzeszów, która ma za sobą kolejny nieudany sezon.

0 / 5. Ocen: 0

Nowa oferta bukmacherów Bonus bez ryzyka 140 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.Betclic.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

Ekspert siatkówki
Ekspert siatkówki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.

Siatkarskie Typy

betfan cashback