Turniej finałowy Pucharu Polski siatkarek! (Typy i analizy)

Już w najbliższy weekend (7-8 marca) odbędzie się turniej finałowy rozgrywek Pucharu Polski w piłce siatkowej kobiet. W Final Four krajowego pucharu, który zagości w Nysie, wystąpią zespoły z Polic, Rzeszowa, Legionowa i sensacyjnie pierwszoligowa San Pajda Jarosław.

Turniej finałowy Pucharu Polski siatkarek! (Fot.: PLS/materiały prasowe)

Chemik Police vs San Pajda Jarosław (14:45)

W pierwszym pojedynku nyskiej imprezy dojdzie do starcia najlepszego zespołu rundy zasadniczej, czyli Grupy Azoty Chemika Police z pierwszoligowcem z Jarosławia, który uplasował się na piątej pozycji w tabeli i powalczy o awans do elity w play-offach. Siatkarki z Jarosławia znalazły się w półfinale zmagań o krajowy puchar m.in. dzięki domowemu zwycięstwu nad Grot Budowlanymi Łódź. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza w okresie ćwierćfinałów Pucharu Polski przechodziły spory kryzys, ale i tak ich odpadnięcie to ogromna sensacja. Czy można spodziewać się kolejnej w 1/2 finału? Naszym zdaniem nie ma takiej opcji. Podopieczne Ferhata Akbasa idą przez sezon jak burza. W Pucharze CEV wygrały wszystkie mecze, w tym dwa z tureckim Galatasaray Stambuł, a na krajowym podwórku uległy tylko ekipie z Rzeszowa i to też na własne życzenie (prowadziły u siebie 2:0). Nie wydaje się możliwe, żeby pierwszoligowiec był w stanie nawiązać wyrównaną walkę z tak mocnym zespołem, w którym aż roi się od reprezentantek kraju, a prym wiodą dwie Kubanki z reprezentacyjną przeszłością, Wilma Salas i Gyselle Silva.

BetFan – kod promocyjny i bonus na start

DPD Legionovia Legionowo vs Developres SkyRes Rzeszów (18:00)

Dużo bardziej zacięte widowisko powinniśmy zaobserwować w drugim półfinale, gdzie los skojarzył czwarty zespół rundy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet 2019/2020 z czwartym. W zmaganiach o ligowe punkty dwukrotnie lepsze były rzeszowianki, które wygrały 3:1 u siebie i 3:2 na wyjeździe, ale obie potyczki były bardzo wyrównane, a losy wielu setów rozstrzygały się dopiero w końcówkach. Nie ma wątpliwości, że większym potencjałem dysponuje zespół z Podkarpacia, który na krajowym podwórku uległ tylko Chemikowi Police (0:3), a pozostałe dwadzieścia jeden spotkań wygrał. Legionowianki, które są rewelacją bieżącego sezonu, zaliczyły aż osiem porażek, z czego zdecydowaną większość z drużynami ze ścisłej czołówki, co chyba pokazuje, że nie jest to jeszcze na tyle kompletny zespół, żeby bić się jak równy z równym zarówno z policzankami, jak i z siatkarkami z Rzeszowa.

Nowy kod promocyjny BetClic

Final Four Puchar Polski siatkarek

W sezonie 2019/2020 do zdobycia na polskich parkietach będą trzy trofea. Pierwsze, czyli Superpuchar Polski 2019, trafiło już w ręce policzanek, które do zera pokonały aktualne mistrzynie kraju, ŁKS Commercecon Łódź.

Naszym zdaniem po najbliższym weekendzie zawodniczki Chemika będą mogły cieszyć się także drugim trofeum, tym razem za zwycięstwo w Pucharze Polski 2019/2020. Wydaje się, że na dziś są one przynajmniej o krok przed Developresem i dwa przed resztą stawki.

MeczTypKursBuk
Chemik – San Pajda127,5-1,88BetClic
Legionovia – Developres2 (-1,5)1,45STS
PP – ZwycięzcaChemik1,50Fortuna

Prognozy: 6/10, 8/10, 7/10.


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.