Turniej finałowy TAURON Pucharu Polski kobiet! (Zapowiedź i typy na sobotę 20 lutego)

Przedostatni weekend lutego na siatkarskich parkietach w Polsce upłynie nam przede wszystkim pod znakiem rywalizacji w turnieju finałowym TAURON Pucharu Polski kobiet. W Nysie o drugie trofeum w sezonie 2020/2021 rywalizować będą dwa zespoły z Łodzi, radomianki oraz broniąca trofeum sprzed roku Grupa Azoty Chemik Police. Półfinały zostaną rozegrane w sobotę 20 lutego, a ich początek zaplanowano na 14:45 i 17:30, a wielki finał w niedzielę 21 lutego o godzinie 14:45. Polska siatkówka na żywo w Internecie!

Turniej finałowy TAURON Pucharu Polski kobiet! (Zapowiedź i typy na sobotę 20 lutego) [Fot.: Piotr Sumara/PLS]

ŁKS Commercecon Łódź – Grupa Azoty Chemik Police (14:45)

Pierwszym meczem Final Four TAURON Pucharu Polski siatkarek, który zostanie rozegrany w Nysie, będzie starcie dwóch uczestników Ligi Mistrzyń CEV 2020/2021, ŁKS-u Commercecon Łódź i Grupy Azoty Chemika Police. W ocenie bukmacherów dość zdecydowanym faworytem tej konfrontacji są broniące tytułu podopieczne Ferhata Akbasa. Trudno się z tym nie zgodzić, choć trzeba pamiętać, że Chemik będzie musiał sobie radzić bez Igi Wasilewskiej, która zerwała ścięgno Achillesa. Skąd więc przekonanie o wyższości zespołu z Pomorza Zachodniego? Po pierwsze, wzięło się z lepszych występów na europejskich parkietach. Po drugie, oba zespoły rywalizowały ze sobą miesiąc temu i wówczas ze zdecydowanie lepszej strony pokazał się faworyt bukmacherów. Aktualne mistrzynie kraju wygrały 3:o i różnicą 11 małych punktów. Teraz może być nieco trudniej, ale jednak klasai doświadczenie zawodniczek takich jak Jovana Brakocević czy licznych reprezentantek Polski powinny wziąć górę. Do tego dochodzi mocna psychika, co policzanki wielokrotnie pokazały w tym sezonie, chociażby w ćwierćfinale, kiedy to po tie-breaku pokonały na wyjeździe Developres SkyRes Rzeszów. Patrząc na poszczególne elementy, różnicę powinno zrobić lepsze przyjęcie i trudniejsza zagrywka oraz gra środkiem.

E.Leclerc Moya Radomka Radom – Grot Budowlani Łódź (17:30)

W drugim półfinale, w którym zmierzą się E.Leclerc Moya Radomka Radom i Grot Budowlani Łódź, faworyta wskazać nie sposób. W ostatnim czasie oba zespoły miały problemy z kontuzjami swoich podstawowych rozgrywających. Dziś nie wiemy czy Katarzyna Skorupa i Julia Nowicka będą gotowe, żeby poprowadzić grę swoich zespołów. Zespół, który zyskałby przewagę na tej kluczowej pozycji z miejsca stanie się faworytem. Problem polega na tym, że zapewne do końca będziemy trzymani w niepewności. Generalnie jednak nastawiam się ba zaciętą potyczkę. Takie mieliśmy w TAURON Lidze, kiedy to zespoły wykorzystywały atut własnego boiska. Łodzianki wygrały u siebie 3:2, a radomianki 3:1. W półfinale, przy grze w pełnych składach, największą niespodzianką będzie zakończenie pojedynku w zaledwie trzech partiach. Odkąd zespół z Mazowsza awansował do elity grał z Budowlanymi siedem razy. Sześciokrotnie do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break, dwa razy wystarczyły cztery sety. Trzysetówek nie było i wiele wskazuje na to, że ta seria zostanie podtrzymana.

TAURON Puchar Polski kobiet: Typy na sobotę 20 lutego

Oferta bukmacherska na Final Four PP nie jest bardziej rozbudowana niż ta na zmagania ligowe, więc wybór mamy niewielki. Typ na zwycięzcę PP podany bardziej w celu wskazania faworyta, niż grania, bo to się po takim kursie po prostu nie opłaca. Zagranie na wygraną Chemika z ŁKS-em, a następnie za całą wygraną również na zwycięstwo w wielkim finale (kurs pewnie nie mniejszy niż +-1,50) pozwoli uzyskać skumulowany kurs na poziomie +-2,70. Zasadnicza różnica.

MeczTypKursBuk
ŁKS – Chemik21,76BetClic
Radomka – Budowlani3,5+1,45STS
Zwycięzca PPChemik2,05BetFan
Prognozy: 7/10; 8/10; 5/10.
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485.

5 / 5. Ocen: 4

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.