VERVA Warszawa bez Antoine Brizarda!

W środę przedwcześnie dobiegł końca sezon 2019/2020 na polskich parkietach, więc teraz najwięcej dzieje się w klubowych gabinetach, gdzie konstruowane są kadry na przyszłe rozgrywki. Dziś wiemy już na pewno, że VERVA Warszawa Orlen Paliwa musi szukać nowego mózgu zespołu, bo zespół po trzech latach opuszcza francuski rozgrywający Antoine Brizard!

VERVA Warszawa bez Antoine Brizarda! (Fot.: CEV)

PlusLiga bez Brizarda

W siatkarskich kuluarach już od kilku tygodni spekulowano o odejściu francuskiego zawodnika do jednego z klubów rosyjskiej Superligi. Póki co jego nazwa nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, ale najgłośniej mówi się o Zenicie Sankt Petersburg, w którym występują między innymi Niemiec Georg Ggrozer i Kubańczyk Oreol Camejo.

Pewne natomiast jest już to, że nie zobaczymy Antoine Brizarda w PlusLidze, co oficjalnie potwierdził jego dotychczasowy klub w czwartkowym komunikacie prasowym:

Antoine Brizard opuszcza VERVĘ Warszawa ORLEN Paliwa

W sezonie 2020/2021 w składzie VERVY Warszawa ORLEN Paliwa zabraknie Antoine’a Brizarda. Francuski rozgrywający po trzech latach gry w stolicy zdecydował się na zmianę barw klubowych.

– Dziękuję klubowi, moim kolegom z drużyny, Klubowi Kibica i wszystkim fanom za te trzy piękne lata. Życzyłbym sobie, żeby ta wspaniała warszawska historia zakończyła się w inny sposób. Liczyłem na to, że będę mógł odejść z radością i pożegnać się ze wszystkimi. Niestety w związku z pandemią koronawirusa i niespodziewanym zakończeniem sezonu odchodzę smutny– powiedział Antoine Brizard. – Nigdy nie zapomnę spędzonego w Warszawie czasu. Nadeszła jednak kolej na nową przygodę. Ale nie martwcie się… Wrócę! – uśmiechnął się.

– Antek świetnie kierował grą naszego zespołu. Będzie nam go brakować – skomentował Piotr Gacek, dyrektor sportowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. – Dziękujemy mu za doskonałą współpracę i życzymy powodzenia w nowym klubie. Mam nadzieję, że niebawem się spotkamy – dodał. – Nas tymczasem czeka trudne zadanie. Musimy znaleźć godnego zastępcę na kluczową pozycję rozgrywającego – stwierdził.

Antoine Brizard przez trzy lata spędzone w Warszawie (w ONICO Warszawa i VERVIE Warszawa ORLEN Paliwa) rozegrał w PlusLidze 86 meczów (325 setów). Zdobył w tych pojedynkach aż 344 punkty: 128 z ataku, 131 blokiem i 85 zagrywką. W naszym kraju, pod okiem trenerów Stephane’a Antigi i Andrei Anastasiego, rozwinął swój talent i stał się topowym rozgrywającym.

Warto przypomnieć, że w minionym sezonie Antoine Brizard wywalczył z warszawianami historyczne wicemistrzostwo Polski. Również na drugim miejscu stołecznym siatkarzom udało zakończyć się tegoroczne zmagania. Różnica jest tak, że za sezon 2019/2020 Francuz nie otrzyma medalu.

Na te będzie miał szanse w rosyjskiej Superlidze, jeśli potwierdzą się najnowsze doniesienia prasowe. Wydaje się, że to liga naszego wschodniego sąsiada będzie dla niego optymalną, bo tam jak nigdzie indziej ceni się rozgrywających, którzy potrafią mocno zagrywać i są bardzo solidni w bloku.

Włodarzom VERVY Warszawa trudno będzie o znalezienie godnego następcy, ale w jego wyborze będzie uczestniczył jeden z najlepszych zawodników w historii na tej pozycji, Włoch Andrea Anastasi, więc kibice nie powinni tracić nadziei.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.