Vital Heynen odchodzi z klubu!

Dzień po wygraniu Pucharu Niemiec z VfB Fredrichshafen selekcjoner reprezentacji Polski, Vital Heynen, ogłosił, że po sezonie opuści klub, żeby móc się skupić na przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich.

Vital Heynen odchodzi z klubu! (Fot.: FIVB)

Przypominamy, że belgijski szkoleniowiec na przestrzeni trzech ostatnich sezonów wygrał z „Fryderykami” aż sześć trofeów. Ten ostatni, czyli krajowy puchar, w minioną niedzielę. Jak zaznacza sam Vital Heynen, swoją przygodę z VfB Fredrichshafen chciałby ukoronować mistrzowskim tytułem na zakończenie sezonu 2018/19, a później skupi się już tylko na pracy z polską drużyną narodową.

„Polski Związek Piłki Siatkowej chciał Vitala na wyłączność już w ubiegłym sezonie, ale chcieliśmy go zatrzymać i znaleźliśmy właściwe rozwiązanie. Widzieliśmy już podczas zeszłorocznych rozmów, że jednoczesne trenowanie VfB i polskiej reprezentacji to niezwykle wymagające zadanie. To się potwierdziło. Ponieważ wspólnie z Vitalem uważamy, że to obciążenie w roku olimpijskim znacząco wzrośnie, zgodziliśmy się zakończyć współpracę z końcem bieżącego sezonu, również w interesie klubu” – powiedział prezes „Fryderyków”.

Przed Vitalem Heynenem i całą naszą reprezentacją faktycznie trudne wyzwania. Tylko w tym sezonie reprezentacyjnym Biało-Czerwoni zagrają w trzech ważnych imprezach. Mowa o interkontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, Mistrzostwach Europy i Pucharze Świata.

Priorytetem jest oczywiście wywalczenie olimpijskiej kwalifikacji. Pierwsza szansa już na początku sierpnia w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie. Pomimo trudnych rywali – Francji Słowenii i Tunezji – szanse są spore, bo do drużyny aktualnych mistrzów świata dołączy Wilfredo Leon, najlepszy obecnie zawodnik globu.

freebet sts
Freebet od bukmachera STS, Kod: BETONLINE

STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.