Vital Heynen rozesłał powołania na czerwcowe zgrupowanie!

Choć odwołano wszystkie zaplanowane na 2020 roku międzynarodowe imprezy siatkarskie, czyli Siatkarską Ligę Narodów i Igrzyska Olimpijskie w Tokio, Vital Heynen zdecydował się zorganizować zgrupowania kadry, na których będzie pracował z najlepszymi zawodnikami. W poniedziałek poznaliśmy listę dziewiętnastu wybrańców belgijskiego szkoleniowca.

Vital Heynen rozesłał powołania na czerwcowe zgrupowanie! (Fot.: FIVB)

Heynen wysłał powołania

W Centralnym Ośrodku Sportu w Spale, który jest także ośrodkiem przygotowań olimpijskich, zamelduje się w sumie dziewiętnastu zawodników i jak się wydaje są to gracze, spośród których Vital Heynen będzie wybierał dwunastkę na Igrzyska Olimpijskie w Tokio (lipiec – sierpień 2021 roku). Zwłaszcza, że w selekcji swoją rolę odegrał również Pion Sportu i Szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Patrząc na listę powołanych trudno przyczepić się do któregokolwiek nazwiska. Wszyscy powołani udowodnili na przestrzeni minionego sezonu klubowego oraz w trakcie poprzedniego sezonu reprezentacyjnego, że zasługują na miejsce w kadrze. W tym gronie jest też Bartosz Bednorz, który nie brał udziału w najważniejszych imprezach ostatniego cyklu.

Skład reprezentacji Polski na zgrupowanie w Spale:
Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Komenda, Grzegorz Łomacz.
Atakujący: Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Maciej Muzaj.
Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski.
Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Michał Kubiak, Bartosz Kwolek, Wilfredo Leon, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka.
Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.

Przed rozpoczęciem zgrupowania na terenie COS OPO Spała wszyscy zawodnicy oraz sztab poddani zostaną badaniom na obecność koronawirusa. Pierwsze spotkanie kadrowiczów potrwa od 1 do 13 czerwca, ale wiemy już na pewno, że na nim się nie skończy. Reprezentanci spotkają się również w dniach 29 czerwca – 11 lipca.

Bardzo prawdopodobne, że w tym czasie uda się nie tylko potrenować we własnym groniem, ale też rozegrać spotkania towarzyskie z innymi drużynami narodowymi, o co zabiega Polski Związek Piłki Siatkowej.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.