Vital Heynen wybrał skład. Są niespodzianki!

Polski Związek Piłki Siatkowej ogłosił we wtorek nazwiska 14 graczy, którzy w tym tygodniu wystąpią na XVII Memoriale Huberta Jerzego Wagnera oraz najprawdopodobniej w rozpoczynającym się kilka dni później turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Vital Heynen ponownie zaskoczył kibiców i komentatorów.

Vital Heynen wybrał skład. Są niespodzianki! (Fot.: FIVB/volleyball.world)

Belgijski selekcjoner aktualnych mistrzów świata miał spory ból głowy, bo musiał skreślić aż trzech zawodników, którzy w ostatnim czasie przygotowywali się w Zakopanem do najważniejszej imprezy tegorocznego sezonu.

Teoretycznie najłatwiej poszedł wybór na pozycji atakującego, gdzie o miejsce w kadrze obok Dawida Konarskiego rywalizowali Maciej Muzaj i Łukasz Kaczmarek. Trener Heynen zdecydował się na tego pierwszego już kilka dni temu

BukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Pozostały jednak dwie niewiadome, na środku siatki i przyjęciu. Na pierwszej z tych pozycji sztab szkoleniowy zdecydował się na Mateusza Bieńka, Piotra Nowakowskiego i Karola Kłosa, który sensacyjnie wygryzł ze składu Jakuba Kochanowskiego!

Tylko nieco mniejszą niespodzianką jest skreślenie Bartosza Bednorza, który został wybrany do tzw. drużyny marzeń turnieju finałowego Siatkarskiej Ligi Narodów 2019. Decyzja ta dziwi o tyle, że w ostatnim czasie z problemami zdrowotnymi zmagał się Artur Szalpuk i wydawało się, że to właśnie on straci miejsce w drużynie.

Skład na XVII Memoriał Wagnera i kwalifikacje do igrzysk olimpijskich:
Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
Atakujący: Dawid Konarski, Maciej Muzaj
Środkowi: Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek, Karol Kłos
Przyjmujący: Wilfredo Leon, Michał Kubiak, Bartosz Kwolek,
Aleksander Śliwka, Artur Szalpuk
Libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek.

Przypominamy, że XVII edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia w krakowskiej TAURON Arenie. Biało-Czerwoni zmierzą się podczas niego z reprezentacjami Serbii, Brazylii i Finlandii.

Olimpijski turniej kwalifikacyjny zagości w gdańsko-sopockiej ERGO Arenie kilka dni później (9-11 sierpnia). Ekipę Vitala Heynena czekają potyczki z Tunezją, Francją i Słowenią.

Typy wraz z analizami na obie imprezy znajdziesz już wkrótce na naszym blogu. Stay tuned!

Cashback na start

BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Nowa oferta bonusów legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl

Ekspert siatkówki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.

Siatkarskie Typy

betfan cashback