Vital Heynen zostaje na dłużej!

Kontrakt Vitala Heynena, selekcjonera siatkarskich mistrzów świata z 2018 roku, wygasa jesienią bieżącego roku. W związku z tym pojawiły się medialne spekulacje na temat jego przyszłości w kontekście przełożenia Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 na 2021 rok. W jednoznaczny sposób odniósł się do nich Polski Związek Piłki Siatkowej.

Vital Heynen zostaje na dłużej! (Fot.: CEV)

Heynen co najmniej do igrzysk

Czteropunktowe stanowisko PZPS, które zostało opublikowane w poniedziałek 30 marca w odpowiedzi na publikację, która ukazała się na łamach „Przeglądu Sportowego”, w której przypomniano, że kontrakt szkoleniowca złotych medalistów Mistrzostw Świata 2018 wygasa przed końcem bieżącego roku, a więc jeszcze przed nową datą Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, które choć zachowały swoją nazwę zostały przesunięte na przełom lipca i sierpnia (23-8) 2021 roku.

Odejście belgijskiego szkoleniowca przez tokijską imprezą wydawało się mało prawdopodobne, ale dobrze, że władze polskiej federacji siatkarskiej zabrały w tej sprawie jednoznaczny głos, ucinając w zarodku wszelkie możliwe spekulacje. Poniżej prezentujemy w całość oficjalny komunikat PZPS:

W nawiązaniu do dzisiejszej publikacji pt. „Heynen bez umowy na Igrzyska w Tokio” zamieszczonej w „Przeglądzie Sportowym” Polski Związek Piłki Siatkowej pragnie w sposób jasny i przejrzysty uporządkować fakty związane z kontynuacją pracy Vitala Heynena – trenera reprezentacji Polski mężczyzn.

1. Jeszcze w grudniu 2019 roku Jacek Kasprzyk – prezes PZPS oraz Vital Heynen – trener reprezentacji Polski mężczyzn zgodnie ustalili, że w kwestii współpracy po Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 będą rozmawiać w maju 2020 roku.
2. Sytuacja związana z pandemią koronawirusa sprawiła, że nie czekając do maja tego roku – prezes Jacek Kasprzyk w trakcie niedawnych telekonferencji z trenerem Vitalem Heynenem – upoważnił selekcjonera do przygotowania i realizacji planów szkoleniowych i startowych obejmujących również turniej olimpijski w Tokio, bez względu na termin jego rozegrania. To w rozumieniu obydwu stron oznacza, że kontrakt będzie kontynuowany. Zarówno PZPS, jak i szkoleniowiec uznali, że do ustalenia szczegółów kontynuacji kontraktu dojdzie po uspokojeniu sytuacji związanej z pandemią COVID 19.
3. Selekcjoner z powierzonych obowiązków wywiązuje się niezwykle sumiennie, zgodnie z obowiązującym nadal obecnym kontraktem.
4. Trener Vital Heynen oświadczył nam dzisiaj, że warunki kontynuacji (nowego) kontraktu będzie ustalał z PZPS osobiście.

Belgijski trener niemal od początku swojej przygody z polską drużyną narodową mówił, że jego celem jest medal olimpijski, najlepiej złoty. Po wczorajszym oświadczeniu pozostaje już tylko jedno pytanie. Czy trener poprowadzi reprezentację również podczas jesiennych Mistrzostw Europy, które odbędą się w naszym kraju.

Tego dowiemy się dopiero wtedy, kiedy dojdzie do podpisania aneksu, czyli najpewniej latem bieżącego roku, kiedy pandemia COVID-19 nieco odpuści.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.