W czwartek startuje Beach Pro Tour Finals w Doha! (Plan transmisji 26-29 stycznia 2023)

W czwartek 26 stycznia 2023 w Doha rozpocznie się turniej finałowy premierowej edycji Beach Pro Tour z udziałem najlepszych par minionego sezonu. W tym gronie znaleźli się Polacy Michał Bryl i Bartosz Łosiak, którzy zajmują piąte miejsce w światowym rankingu.

Polska para zagra Beach Pro Tour Finals w Doha

Turniej finałowy Beach Pro Tour rozegrany zostanie dniach 26-29 stycznia w Aspire Park w Doha, gdzie na piasku zobaczymy osiem najwyżej sklasyfikowanych drużyn w rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) oraz dodatkowo dwie pary, którym organizatorzy przyznali tzw. dzikie karty. W przypadku turnieju panów przypadły one Chilijczykom Marco i Estebanowi Grimalt oraz Włochom Alexowi Ranghieriemu i Adriano Carambuli.

Według jakiej formuły toczyć będzie się rywalizacja podczas Beach Pro Tour Finals w Doha? Dziesięć par stworzyło dwie pięciozespołowe grupy. Duet Michał Bryl/Bartosz Łosiak zagrają w grupie „A”, w której przyjdzie im się zmierzyć z wiceliderami rankingu Katarczykami Cherifem i Ahmedem, Brazylijczykami Georgem i Andre oraz wspomnianymi kuzynami Grimalt z Chile i włoskim duetem Carambula/Ranghieri.

CZYTAJ TEŻ: Kolejna Polka zagra w najlepszej lidze świata!

W grupie „B” kibice plażówki będą mogli podziwiać: liderów rankingu, mistrzów świata i mistrzów olimpijskich – Norwegów Andersa Mola i Christiana Soruma, Holendrów Brouwera i Meeuwsena, którzy są sklasyfikowani ex aequo z Katarczykami na drugim miejscu, Włochów Nicolai/Cottafava, Czechów Perusic/Schweiner oraz Brazylijczyków Renato i Vitora Felipe.

Biało-Czerwoni rywalizację w imprezie rozpoczną w pierwszym dniu turnieju, w czwartek 26 stycznia, kiedy to zmierzą się kuzynami Marco i Estebanem Grimalt (12:00) oraz z Brazylijczykami Georgem i Andre (17:00). Dzień później para Bryl/Łosiak zagrają z Carambulą i Ranghierim (17:00), a w sobotę przyjdzie czas na konfrontację z reprezentantami gospodarza, Cherifem i Ahmedem.

Plan transmisji Beach Pro Tour Finals 2022

Czwartek 26 stycznia 2023:

  • 12:00 Bryl/Łosiak – Grimalt E./Grimalt M.  (Polsat Sport Extra)
  • 17:00 George/Andre – Bryl/Łosiak (Polsat Sport News)

Piątek 27 stycznia 2023:

  • 17:00 Carambula/Ranghieri – Bryl/Łosiak (Polsat Sport News)

Sobota 28 stycznia 2023:

  • 13:00 Cherif/Ahmed – Bryl/Łosiak (Polsat Sport Extra)
  • Ćwierćfinały

Niedziela 29 stycznia 2023:

  • Półfinały
  • Mecze medalowe

Źródło: Polski Związek Piłki Siatkowej

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.