W jaki sposób można postawić zakład u bukmachera? Przedstawiamy różne metody stawiania zakładów bukmacherskich.

Najważniejszą częścią w zakładach sportowych, po wyborze bukmachera, do którego zamierzasz wpłacić swój depozyt, jest postawienie zakładu. Sam proces stawiania jest bardzo prosty i polega w dużym skrócie na wybraniu swojego typu i podaniu stawki, za jaką chcemy obstawić zakład. W zależności od tego, gdzie zamierzasz postawić swój zakład, musisz być przygotowany na różną metodykę. Ten artykuł poświęcimy w całości postawieniu zakładu.

jak obstawiać zakłady bukmacherskie

Jak już zostało wspomniane, istnieje bardzo wiele miejsc i sposobów, aby postawić zakład u bukmachera. Możesz tego dokonać przez telefon, korzystając z urządzeń mobilnych lub bardziej tradycyjnie u bukmachera, który posiada swój lokal naziemny. W niektórych miejscach na świecie bukmacherzy oferują swoje usługi bezpośrednio w naziemnych kasynach. Pierwsza różnica jaka od razu się pojawia pomiędzy tymi miejscami to sposób płatności za zakład, gdyż internetowo, płacimy ze swojego konta gracza przelewem elektronicznym, natomiast w punkcie naziemnym płacimy gotówką. 

W poniższym tekście krótko objaśnię każdą z metod stawiania zakładów u bukmachera:

Zakłady bukmacherskie przez internet

Najpopularniejszą formą obstawiania zakładów sportowych w drugiej dekadzie XXI wieku jest zawieranie zakładów poprzez witrynę internetową bukmachera (stronę online). W chwili obecnej jest to najprostszy sposób postawienia zakładu, z którego korzystają gracze. Właściwie od momentu powstania i rozwoju internetu, rozwijały się także strony bukmacherów. Obecnie w sieci dostępnych jest tysiące firm bukmacherskich, w których możemy obstawiać zakłady. W Polsce legalnie możemy grać tylko w kilkunastu firmach online.

Legalny bukmacher internetowy to bardzo wygodna forma obstawiania. Wystarczy zarejestrować konto gracza (podając swoje dane osobowe), wpłacić depozyt przy użyciu dostępnych metod płatności, a następnie wyszukać swój typ i obstawić zakład. Większość firm bukmacherskich ma bardzo szeroką ofertę zakładów, które użytkownik może do woli przeglądać i wybierać interesujące. Ponadto, bukmacherzy internetowi mają w ofercie bardzo dużo promocji czy bonusów. Na przykład nowy bukmacher w Polsce eWinner oferuje kod bonusowy, który można wykorzystać w celu uzyskania atrakcyjnego bonusa powitalnego na grę. Aby uzyskać więcej informacji dotyczących bukmacherów online, a także oferowanych aktualnie bonusów, sprawdzaj regularnie naszą stronę.

Zakłady bukmacherskie w punktach naziemnych

Punkty naziemne są bardzo popularne w niektórych regionach, a także oferowane w Polsce nie przez wszystkich operatorów. Aby postawić zakład w punkcie, wystarczy wybrać z oferty na tablicach swój typ, przejść do kasy z wypełnionym kuponem i przekazać gotówkę kasjerowi. Kasjerzy potwierdzą aktualne kursy, i wydrukują potwierdzenie.

Aby ubiegać się o wypłatę za poprawnie wytypowany zakład, musisz przedstawić kasjerowi swój zwycięski kupon. Zazwyczaj wypłaty realizowane są w gotówce, chyba że uda Ci się wygrać bardzo dużą kwotę, w takim przypadku można zastosować inną, ustaloną z bukmacherem metodę realizacji transferu.

Zakłady bukmacherskie przez telefon

Wielu bukmacherów w różnych rejonach świata oferuje możliwość postawienia zakładu telefonicznie. Wystarczy, że zadzwonisz do bukmachera informując go o szczegółach zakładu, który chcesz postawić, a operator telefoniczny potwierdzi kurs i stawkę, a następnie postawi zakład w Twoim imieniu.

W takim przypadku za zakład będziesz musiał zapłacić za pomocą karty debetowej lub kredytowej. Firmy mogą także oferować inne metody płatności, a niektóre firmy oferują już kredyty swoim klientom.

Zakłady przy kasynach

Zakłady sportowe przy kasynach są zasadniczo identyczne jak punkty stacjonarne, różni je tylko lokalizacja. W Polsce nie jest to w ogóle stosowane, niemniej w Las Vegas jest to bardzo popularne.

Zakłady w terminalach 

Coraz częściej w różnych miejscach, spotyka się także terminale bukmacherskie (forBET). Prowadząc lokal gastronomiczny, właściciele coraz częściej starają się wstawiać do niego urządzenie pozwalające na obstawianie zakładów. Wystarczy, że zapłacisz za wybrany typ kartą i otrzymasz wydruk z terminala. Obstawianie poprzez terminal jest anonimowe, co jest niekiedy dużym atutem.

Teraz już wiecie gdzie i w jaki sposób można obstawiać zakłady, czas zapoznać się z kolejnymi aspektami w zakładach sportowych.

0 / 5. Ocen: 0

Jarosław Kowalski
Jarosław Kowalski
Redaktor naczelny serwisu Volley24.pl. Urodzony z piłką siatkową, od zawsze związany z dziennikiem siatkarskim, od niedawna w Volley24.pl.