W środę hitowe starcie o Superpuchar Polski 2021 kobiet!

W środę 20 października w Lublinie odbędą się spotkania, których stawką będą superpuchary kraju w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn. W meczu o o Superpuchar Polski 2021 im. Andrzeja Niemczyka zmierzą się dwie najlepsze drużyny poprzedniego sezonu TAURON Ligi siatkarek, co zapowiada nam wielkie emocje.

W środę hitowe starcie o Superpuchar Polski 2021 kobiet! (Fot.: Piotr Sumara/PLS)

Grupa Azoty Chemik Police – Developres BELLA DOLINA Rzeszów (17:30)

W wielkim finale TAURON Ligi 2020/2021 górą były siatkarki Grupy Azoty Chemika Police. Tym razem w walce o pierwsze trofeum w sezonie na udany rewanż liczą siatkarki Developresu BELLA DOLINA Rzeszów. Środowe starcie rozpocznie się o godzinie 17.30 w lubelskiej Hali Globus. W święcie ligowej siatkówki – po raz pierwszy w historii jednego dnia, w jednym mieście odbędą się Superpuchary Polski kobiet i mężczyzn – weźmie udział gorąca lubelska publiczność, która od tego sezonu może oglądać mecze swojej drużyny LUK w Lidze Mistrzów Świata.

„Liczymy, że hala się wypełni kibicami, a gorący doping pomoże naszym czterem drużynom w stworzeniu wyjątkowych widowisk. Cieszę się, że wszystkim spodobał się pomysł wspólnego rozgrywania Superpucharów, myślę że w Lublinie zobaczymy doskonałą reklamę TAURON Ligi i PlusLigi. Serdecznie zapraszam do Hali Globus i przed telewizory, by śledzić mecze w Polsacie Sport.” – mówi Artur Popko, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki.

Złoty zespół z Polic ma w składzie kilka nowych siatkarek, a także trenera, Jacka Nawrockiego, który zrezygnował z pracy w reprezentacji, żeby móc poprowadził drużynę Grupy Azoty Chemika. W bojowych nastrojach do Lublina przybyła też ekipa Developresu BELLA DOLINA Rzeszów, którą prowadzi Stephane Antiga, mistrz świata z 2014 roku z reprezentacją Polski oraz aktualny kandydat na następcę Jacka Nawrockiego w żeńskiej kadrze.

Jak więc widać, mecz będzie okazją nie tylko do rewanżu za wielki finał TAURON Ligi poprzedniego sezonu, ale też potyczką pomiędzy zasłużonymi dla polskiej siatkówki trenerami. Co ciekawe tym kontekście, nie tak dawno przecież Jacek Nawrocki był trenerem PGE Skry Bełchatów, w której jedną z kluczowych ról odgrywał przyjmujący Stephane Antiga.

W całej historii Superpucharu Polski w piłce siatkowej kobiet, od 2015 roku prowadzonego pod egidą Polskiej Ligi Siatkówki, Grupa Azoty Chemik Police triumfowała już dwukrotnie, po raz piąty zagra też o to trofeum. Rzeszowianki w meczu tej rangi wystąpią po raz pierwszy w historii.

Typy bukmacherskie na spotkania Superpucharów Polski 2021 w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn pojawią się we wpisie dotyczącym meczu panów, który pojawi się na blogu w środowy poranek.

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.