Wielkanocne granie w PlusLidze! (Plan transmisji i typy)

Podczas wielkanocnego weekendu, który dla wielu już się rozpoczął, tylko niedziela będzie dniem wolnym od PlusLigi, gdzie na początku Wielkiego Tygodnia wkroczyliśmy w fazę play-off. W 1/4 finału „Ligi Mistrzów Świata” rywalizacja toczona jest do zaledwie dwóch zwycięstw, a to oznacza, że już w lany poniedziałek możemy poznać komplet półfinalistów. Jak duże są na to szanse?

Wielkanocne granie w PlusLidze! (Plan transmisji i typy) [Fot.: Piotr Sumara/PLS]

PlusLiga: Zapowiedź wielkanocnego weekendu (15-18 kwietnia)

W Wielki Piątek czekają nas swoiste rewanże w dwóch parach 1/4 finału PlusLigi 2021/2022. Jako pierwsi na parkiet wyjdą siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn i PGE Skry Bełchatów. Spotkanie rozegrane we wtorek w bełchatowskiej „Energii” zakończyło się sensacyjnym zwycięstwem olsztynian, którzy rozprawili się z faworytem w czterech setach. Czy możliwa jest powtórka w Iławie i awans „Akademików” do strefy medalowej? To realny scenariusz, co pokazał mecz numer jeden, ale moim zdaniem bardziej prawdopodobne jest to, że żółto-czarni doprowadzą do trzeciego starcia. Na czym opieram taki pogląd? Mało prawdopodobne wydaje się to, że Karol Butryn znowu zagra na 70% skuteczności w ataku i nastuka łącznie 30 punktów. To głównie jego kapitalna gra dała wygraną podopiecznym Javiera Webera, którzy wyraźnie przegrali pierwszego seta, a dwa kolejne wyszarpali po grze na przewagi. Za mało prawdopodobny uważam również drugi tak słaby mecz PGE Skry w elemencie zagrywki, który jest ich najmocniejszą stroną. Zaledwie trzy asy u siebie w pierwszym meczu to jakieś nieporozumienie. Oczywiście to nie znaczy, że gram na przyjezdnych po kursach w okolicach 1,50. Nie widzę tu value, a poza tym już pisałem, że w play-offach unikam zakładów na wyraźnych faworytów, lepiej poszperać w zakładach pobocznych na zawodników i taki też mam plan. W tej parze będę oczywiście polował na overy.

Niemal to samo mógłbym napisać o drugim starciu Asseco Resovii Rzeszów z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Pierwsze spotkanie „Jurajscy Rycerze” wygrali u siebie 3:1, ale spotkanie było bardzo zacięte, o czym świadczą aż trzy sety grane na przewagi. Mecz mógł pójść w obie strony, ale za sprawą większej mocy na lewym skrzydle, to ekipa Igor Kolakovicia cieszyła się z wygranej. W „rewanżu” analitycy firm bukmacherskich dają około 70% szans na wygraną drużynie gospodarza, co jest moim zdaniem nieporozumieniem. Tak jak we wtorek mieliśmy typowe fifty-fifty w tej parze, tak i w piątek będziemy je mieli. Obok tak dużego value nie mogę przejść obojętnie, więc spróbuję upolować fajne kursy na underdoga. Szukając pewniejszych niż 50-procentowe opcje ponownie zwrócę uwagę na overy meczowe i zawodników. Jeśli bukmacherzy nie zweryfikują znacząco linii z pierwszej potyczki, po prostu ponowię wtorkowe zakłady, które podawałem również na blogu. Wielkanoc Wielkanocą, ale nie ma co szukać na siłę kwadratowych jaj.

W Wielką Sobotę odbędzie się tylko jedno spotkanie, Trefl Gdańsk podejmie drużynę Jastrzębskiego Węgla. Również w tej parze jesteśmy tylko o jeden krok od ogromnej niespodzianki. Jastrzębianie na własnym parkiecie prowadzili już 2:0 w setach (w pierwszym od 20:23 do 28:26, w drugim 25:18), żeby ostatecznie przegrać 2:3 i znaleźć się nad przepaścią. W tej parze zamierzam nieco nagiąć moje zasady i pogram na faworyta. Konkretnie na awans, bo można złapać kurs nawet 1,70. Wydaje mi się, że w środę podopieczni Andrei Gardiniego zaliczyli po prostu wypadek przy pracy. Za szybko uwierzyli, że mecz się sam zakończy i zapłacili za to wysoką cenę. Nie oni pierwsi, nie oni ostatni. Tak to już w siatkówce jest, że jak za szybko głowa wędruje pod prysznic, to później trudno powrócić jej do gry na wysokich obrotach. W sobotę JW rzuci wszystko na szalę, od początku powinien zagrać Jurij Gładyr, jest mocne prawe skrzydło, lewe niby bez Clevenot, ale Fornal z Szymurą powinni to udźwignąć. Postscriptum: Zarząd KS Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że z dniem 14 kwietnia 2022 roku odsunął od prowadzenia pierwszego zespołu trenera Andreę Gardiniego. Jaki to może mieć wpływ na zespół? Tam nie ma juniorów, a doświadczeni zawodnicy z mistrzami olimpijskimi na czele, więc spodziewam się raczej jeszcze większej motywacji niż rozbicia. Zresztą wydaje się, że taki właśnie jest cel. Podobnie było poprzednio, kiedy Gardini zastąpił Reynoldsa.

W niedzielę siatkarze zasiądą przy stołach wielkanocnych, a ostatnia potyczka drugiej serii gier 1/4 finału PlusLigi rozegrana zostanie w lany poniedziałek, kiedy to GKS Katowice podejmie Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W tej parze wszystko wydaje się jasne. Kędzierzynianie w pierwszym meczu rozbili katowiczan w trzech setach i różnicą dwudziestu małych punktów. U siebie GieKSa może powalczy mocniej, urwie jakiegoś seta czy cuś, ale szanse na zwycięstwo to może z 5%. ZAKSA tu i teraz wydaje się po prostu zdecydowanie za mocna dla ligowych średniaków.

Źródło: PlusLiga/plusliga.pl (screen)

Oczywiście wszystkie spotkania pierwszej rundy fazy play-off sezonu 2021/2022 PlusLigi będzie można obejrzeć na żywo w Polsacie Sport.

PlusLiga: Typy bukmacherskie na 15-18 kwietnia

Typy na zawodników i generalnie pełna oferta pojawia się dopiero w dniach meczowych, więc będę starał się dorzucać do tabelki na bieżąco, jeśli coś wpadnie mi w oko, o ile będę w stanie, bo różnie może być 😉 Na dziś póki co tylko trzy zakłady meczowe, na których dostrzegam jakieś value.

MeczTypKursBukWynik
Trefl – JWAwans: 21,72STS
Trefl – JWWiśniewski: 8,5+1,70SuperBet
Resovia – Warta2 (0:2=win)3,25SuperBet
Resovia – Warta2 (+9,5)1,83eTOTO
Resovia – WartaKtokolwiek: 19,5+1,90forBET
AZS – SkraAtanasijević: 17,5+1,70SuperBet
Prognozy: 6/10, 6/10, 5/10, 7/10, 6/10, 6/10.
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. Superbet zezwolenie M.F. PS4.6831.5.2019.eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17.LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK. BetCris działa na podstawie zezwolenia (PS4.6831.1.2019) wydanego przez Ministra Finansów w dniu 19 grudnia 2019 r.

5 / 5. Ocen: 5

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.