Wielkie granie na Memoriale Wagnera 2023! Gwiazdy siatkówki na koniec wakacji w TAURON Arenie Kraków!

XX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera odbędzie się w dniach 18-20 sierpnia 2023 w TAURON Arenie Kraków. Rywalami reprezentacji Polski w jubileuszowym turnieju będą europejscy giganci – drużyny narodowe Francji, Włoch i Słowenii. Będzie się działo!!!

Fot.: FundacjaWagnera.pl via @MemorialWagnera on Twitter

XX Memoriał Wagnera: Uczestnicy turnieju

Trzeba oddać organizatorom Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, że mocno się postarali, żeby XX edycja imprezy była naprawdę wyjątkowa. Wystarczy spojrzeć na obsadę turnieju, który odbędzie się na tydzień przed startem CEV Mistrzostw Europy – EuroVolley 2023 i będzie próbą generalną dla wszystkich uczestników przed grą o medale europejskiego czempionatu:

  • Polska – aktualni wicemistrzowie świata i złoci medaliści MŚ 2014 i 2018,
  • Francja – aktualni mistrzowie olimpijscy,
  • Włochy – aktualni mistrzowie świata i Europy,
  • Słowenia – aktualni wicemistrzowie Europy i czwarta drużyna MŚ 2022.

Pisząc krótko, szykuje nam się wielkie granie na XX Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Przy tak mocnym składzie, można być niemal pewnym, że TAURON Arena Kraków wypełni się do ostatniego miejsca. Sprzedaż biletów już wystartowała i odbywa się za pośrednictwem platformy internetowej Eventim.pl. Wejściówki można nabyć w cenie od 39 PLN.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2023, podobnie jak poprzednie edycje tego wyjątkowego wydarzenia, będzie również transmitowany na żywo w telewizji i Internecie. Fani siatkówki będą mogli zobaczyć wszystkie sześć spotkań w Polsacie Sport oraz online w Polsacie Box Go.

To ma być bardzo trudny test, a ci rywale są nam w stanie pokazać, w których elementach możemy się ewentualnie poprawić, co można jeszcze zrobić lepiej. Poza tym tak mocni przeciwnicy gwarantują wyjątkowe emocje w Krakowie, do którego już teraz zapraszam naszych kibiców – mówił Nikola Grbić, podczas konferencji prasoweJ.

Memoriał Wagnera po raz ósmy w Krakowie

Tegoroczna edycja Memoriału Wagnera będzie już siódmą, która rok po roku odbywa się w Krakowie, w sumie to ósma odsłona turnieju w stolicy Małopolski, a jak się właśnie się dowiedzieliśmy, na pewno nie ostatnia. Pełne informacje na temat jubileuszowego turnieju przedstawiono w trakcie specjalnej konferencji, która odbyła się w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Bardzo miło było słyszeć te wszystkie komplementy pod adresem Krakowa, naszej hali i atmosfery, która u nas panuje – mówi Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. – To będzie siódmy z rzędu Memoriał w Krakowie, a właśnie podpisaliśmy też list intencyjny w sprawie dwóch kolejnych. Jako Kraków jesteśmy za tym, by ten turniej pozostał u nas jak najdłużej – to wspaniała impreza, w cudownej hali i z fantastycznymi kibicami, nie można marzyć o niczym więcej. Nasze miasto okazuje się być szczęśliwe dla biało-czerwonych, przypomnę tylko zdobywane mistrzostwa świata po Memoriałach Wagnera w 2014 i 2018 roku, po 2022 roku wicemistrzostwo świata. Mam nadzieję, że w 2023 roku również po naszym turnieju kadra wywalczy złoto, tym razem mistrzostw Europy. Oby więcej dyscyplin sportowych zdobywało tyle medali, co polska siatkówka – dodaje.

Będziemy mieli wspaniałe emocje, ale i nasi siatkarze będą musieli włożyć w każde spotkanie ogromny wysiłek. To będzie doskonałe przygotowanie do mistrzostw Europy i turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Paryżu – mówił podczas spotkania z mediami Jacek Sęk, Sekretarz Generalny Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Źródło: Fundacja Huberta Jerzego Wagnera (@MemorialWagnera on Twitter)

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.