„Włoski czwartek” na siatkarskich parkietach! (Typy i analizy)

W czwartek czekają nas przynajmniej dwa interesujące starcia, którym postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej. Mowa o włosko-niemieckiej konfrontacji w Lidze Mistrzyń CEV oraz o ostatnim z ćwierćfinałowych meczów Coppa Italia siatkarzy.

„Włoski czwartek” na siatkarskich parkietach! (Fot.: CEV)

Igor Gorgonzola Novara vs Allianz MTV Stuttgart

Czwarta kolejka fazy grupowej, więc można powiedzieć, że żarty się skończyły Trzy zespoły mają na swoim koncie po dwa zwycięstwa i porażkę, więc nie ma już miejsca na błędy.

Naszym zdaniem w pełni zmotywowane zawodniczki z Novary powinny wziąć dziś rewanż na ekipie ze Stuttgartu za sensacyjną porażkę w pierwszej potyczce (1:3), pokonując przyjezdne za trzy punkty i wyraźnie, jeśli chodzi o małe oczka.

Pierwsze spotkanie miało dziwaczny przebieg, bo Novara wygrała pierwszą odsłonę w stosunku 25:11, a trzy kolejne przegrała. Tak to czasem bywa w sporcie, że jak faworyt za szybko uwierzy, że mecz jest wygrany, to później trudno wrócić do gry na wysokim poziomie.

Nowy kod promocyjny BetClic

Nauczone tym doświadczeniem Włoszki powinny dziś podejść w pełni profesjonalnie i ograć ekipę z niemieckiej Bundesligi do dna. Mowa w końcu o zespole, który znalazł się w strefie medalowej Klubowych Mistrzostw Świata 2019.

Zdecydowaliśmy się jednak na handicap punktowy, a nie setowy, mając w pamięci konfrontację z ŁKS-em w Łodzi, którą włoska drużyna wygrała tylko 3:2, ale też różnicą ponad 20 małych punktów.

Allianz Milano vs Itas Trentino

W najciekawszym meczu 1.4 finału Pucharu Włoch w piłce siatkowej mężczyzn dojdzie do pojedynku zespołów z Mediolanu i Trentino. Choć to spotkanie piątej z czwartą ekipą tabeli Serie A1, naszym zdaniem ma ono zdecydowanego faworyta.

Są to siatkarze z Trydentu, którzy mają najzwyczajniej w świecie lepszy zespół. Przede wszystkim lepiej zbilansowany oraz z bardziej wartościowymi zmiennikami. Wyszło to zresztą przy jedynej bezpośredniej konfrontacji w bieżących rozgrywkach.

Darmowy zakład dla nowych graczy

Trydentczycy wygrali na trudnym terenie za komplet punktów (3:1), a wyrównaną walkę widzieliśmy tylko w dwóch pierwszych odsłonach. Później górę wzięło większe doświadczenie i po prostu umiejętności indywidualne zawodników Trentino, którzy zdecydowanie przechylili szalę zwycięstwa na stronę swojego zespołu.

MeczTypKursBuk
Novara – Stuttgart1(-10,5)1,57Fortuna
Milano – Trentino21,68Fortuna

Prognozy: 7/10.


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.