Włoskie Rimini gospodarzem Siatkarskiej Ligi Narodów 2021!

To już przesądzone! Tegoroczna edycja Siatkarskiej Ligi Narodów odbędzie się w jednym kraju, w formule tzw. „bańki bezpieczeństwa”. Gospodarzem zmagań zarówno pań, jak i panów, będą Włochy, a konkretnie największy kurort na Półwyspie Apenińskim, czyli Rimini. Co jeszcze wiemy o rywalizacji w Volleyball Nations League 2021, która będzie poprzedzać Igrzyska Olimpijskie w Tokio? Najlepsza siatkówka na żywo w Internecie!

Włoskie Rimini gospodarzem Siatkarskiej Ligi Narodów 2021! [Fot.: FIVB/Twitter]

SLN 2021 we Włoszech

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) ogłosiła już nie tylko gospodarza, którym zostało włoskie Rimini, największy kurort nad Adriatykiem, ale także format i harmonogram rozgrywek siatkarek i siatkarzy.

„FIVB ogłosiło, że włoskie miasto Rimini będzie gospodarzem Siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet i Mężczyzn 2021 w „bezpiecznej bańce”, aby zapewnić sportowcom możliwość bezpiecznego współzawodnictwa i pokazać siatkówkę na żywo milionom kibiców na całym świecie. Koncepcja bezpiecznej bańki została zatwierdzona przez Radę VNL w styczniu i pozwoli na przyjęcie najlepszych męskich i żeńskich siatkarskich reprezentacji na czas trwania całego wydarzenia w jednej bezpiecznej bańce” – poinformował w komunikacie Polski Związek Piłki Siatkowej (PZPS).

Drużyny narodowe w tegorocznej edycji VNL 2021 będą rywalizować w formacie każdy z każdym, rozgrywając w sumie po 15 meczów na drużynę w fazie zasadniczej. W przypadku siatkarek od 25 maja do 20 czerwca, w przypadku siatkarzy od 28 maja do 23 czerwca. Po cztery najlepsze zespoły żeńskie i męskie, a nie jak dotychczas sześć, awansuje do finałów Siatkarskiej Ligi Narodów, które rozgrywane będą w formule Final Four.

Znamy już nawet daty decydujących pojedynków. Mecze 1/2 finału i potyczki o medale odbędą się odpowiednio 24 i 25 czerwca (siatkarki) oraz 26 i 27 czerwca (siatkarze). W okresie 31/32 dni w każdym z turniejów rozegrane zostaną 124 mecze siatkarskie na najwyższym światowym poziomie!

„Więcej niż sześć krajów FIVB w otwartym procesie przetargowym wyraziło zainteresowanie zorganizowaniem sztandarowych rozgrywek FIVB. Wszystkie otrzymane wnioski zostały następnie ocenione przede wszystkim pod kątem infrastruktury, doświadczenia organizacyjnego oraz możliwości w zakresie zorganizowania bezpiecznego wydarzenia. Po ewaluacji zadecydowano, że Włochy i RCS Sports and Events (firma sportowo-medialna z ponad 30-letnim doświadczeniem w zarządzaniu światowej klasy wydarzeniami sportowymi, takimi jak wyścig kolarski Giro d’Italia, maraton w Mediolanie i maraton w Abu Zabi) zorganizuje VNL 2021 kobiet i mężczyzn w bezpiecznej bańce.Wdrożone zostaną najnowsze środki zaradcze przeciw COVID-19, aby znacznie zmniejszyć ryzyko przenoszenia wirusa, w tym: częste testy, rygorystyczne środki zdrowotne i higieniczne oraz szereg protokołów ograniczających ryzyko” – czytamy na stronie PZPS.

Przypominamy, że w rozgrywkach Volleyball Nations League uczestniczyć będą zarówno nasi siatkarze, jak i siatkarki. Dla tych pierwszych będzie to okazja, żeby sprawdzić się przed rozgrywanymi w lipcu i sierpniu Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio. Dla podopiecznych Jacka Nawrockiego będzie to z kolei cenna lekcja przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata, których Polska będzie współgospodarzem.

5 / 5. Ocen: 3

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.