Wołosz i Bieniek ze złotem Klubowych Mistrzostw Świata 2019!

Włoskie zespoły Imoco Volley Conegliano i Cucine Lube Civitanovy sięgnęły po złote medale Klubowych Mistrzostw Świata 2019 w piłce siatkowej, kolejno kobiet i mężczyzn. W obu tych drużynach występują reprezentanci Polski.

Wołosz i Bieniek ze złotem Klubowych Mistrzostw Świata 2019! (Fot.: FIVB)

Klubowe mistrzostwo świata dla Wołosz

Joanna Wołosz dzięki wygranej w KMŚ 2019 dołączyła do grona najbardziej utytułowanych polskich siatkarek w historii, dołączając do legendarnych „Złotek” jak chociażby Małgorzata Glinka czy Katarzyna Skowrońska-Dolata, które święciły liczne sukcesy w zagranicznych klubach.

W niedzielę 8 grudnia rozgrywająca reprezentacji naszego kraju nawiązała do sukcesu „Skowronka”, który wygrał klubowe mistrzostwo świata w 2010 roku wraz z Fenerbahce Stambuł.

Dziewięć lat później „Pantery” z Conegliano, których kapitanem jest polska zawodniczka, pokonały innego stambulskiego giganta. Mowa o Eczacibasi Stambuł, które musiało uznać wyższość Włoszek na dystansie czterech setów.

Tym samym klub z Italii został najlepszą drużyną globu po blisko 30-letniej przerwie, przy ogromnym udziale polskiej siatkarski, która była nie tylko mózgiem, ale i sercem zespołu.

To znakomita wróżba przed styczniowym turniejem kontynentalnym, którego stawką jest ostatni bilet na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 dla europejskiej drużyny.

BetClic kod bonusowy

Bieniek ze złotem KMŚ 2019

Kilka godzin po finale pań rozegrano również decydujący mecz w Klubowych Mistrzostwach Siatkarzy 2019, gdzie również mieliśmy polski akcent. W zespole Cucine Lube Civitanovy od początku bieżącego sezonu występuje bowiem reprezentacyjny środkowy, Mateusz Bieniek.

Zespół Polaka poszedł w ślady Conegliano i również w czterech setach pokonał swojego rywala, w tym wypadku brazylijską Sadę Cruzeiro. „Bieniu” wielkiego udziału w tym sukcesie nie miał, bo zapisał na swoim koncie zaledwie trzy oczka.

Niemniej w poprzednich meczach odgrywał większą rolę, więc na to złoto solennie zapracował. To jego pierwsze trofeum wywalczone po transferze na Półwysep Apeniński.


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

/ 5. Ocen:

Nowa oferta bonusów legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) + 3 x 777 PLN – www.betfan.pl

Ekspert siatkówki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.

Siatkarskie Typy

Ostatni weekend lutego w PlusLidze i TAURON Lidze! (Zapowiedź i typy na 26-28 lutego)

Ostatni weekend lutego 2021 roku upłynie nam pod znakiem rywalizacji na finiszu fazy zasadniczej. Dotyczy to zarówno w PlusLigi, jak TAURON Ligi, gdzie sytuacja...

Wtorek w siatkarskiej Lidze Mistrzów! (Zapowiedź i typy na 23 lutego)

Od wtorku do czwartku (23-25 lutego) rozgrywane będą pierwsze mecze 1/4 finału Ligi Mistrzów oraz Ligi Mistrzyń CEV. Na ten etap rozgrywek dotarły dwa...

Niedziela z TAURON Pucharem Polski Kobiet i PlusLigą! (Zapowiedź i typy na 21 lutego)

Siatkarska niedziela w Polsce upłynie nam pod znakiem wielkiego finału TAURON Pucharu Polski Kobiet oraz dwóch spotkań PlusLigi, których wyniki będą miały istotne znaczenie...