Wtorek 17 listopada z PlusLigą! (Zapowiedź i typy)

W dniu 17 listopada czekają nas dwa mecze w ramach rozgrywek „Ligi Mistrzów Świata”. O godzinie 17:30 na rzeszowskim Podpromiu rozpocznie się rywalizacja miejscowej Asseco Resovii ze Ślepskiem Malow Suwałki. Trzy godziny później przeniesiemy się na parkiet w Zawierciu, gdzie Aluron CMC Warta podejmie Stal Nysa. Patrząc na zestaw par mamy przekonanie, że wtorek w PlusLidze będzie dniem gospodarzy, ale to nie znaczy, że musi być nudno i do bólu przewidywalnie! Siatkarskie transmisje na żywo w Internecie!

Wtorek 17 listopada z PlusLigą! (Zapowiedź i typy) [Fot.: Piotr Sumara/PLS]

Asseco Resovia Rzeszów vs Ślepsk Malow Suwałki (17:30)

W pandemii stało się normą, że zapowiedź meczu trzeba rozpocząć od przedstawienia sytuacji koronawirusowej. Rzeszowianie po blisko miesięcznej przerwie wrócili do gry w ostatni piątek po kilku dniach treningów w pełnym składzie. W meczu z Indykpolem AZS Olsztyn, który jest na podobnym etapie, trochę się pomęczyli, ale ostatecznie wygrali za komplet punktów (3:1). Swój ogromny potencjał pokazali tylko w trzeciej odsłonie, którą wygrali 25:13. Pozostałe trzy były grane de facto na przewagi. Ostatecznie o ich zwycięstwie przesądziła piekielna moc na siatce i w polu zagrywki, w czym prym wiedli Butryn i Cebulj. Również dziś będą musieli bazować na tych elementach, więc spodziewam się maksymalnego ryzyka w polu zagrywki i stąd propozycja na over asów drużyny gospodarza, której serwis jest ogromnym atutem. Ślepsk jest w rytmie meczowym w zasadzie od 11 października. W tym czasie rozegrał aż dziewięć meczów, z czego pięć wygrał. Na rozkładzie nie ma jednak ekip z czołówki. Mowa o wygranych z Cuprum, Czarnymi (x2), MKS-em Będzin i Stalą Nysa. Z poważnymi przeciwnikami dali radę wyszarpać maks jednego seta. W normalnych warunkach raczej nie pakowałbym się w zakład na przyjezdnych, ale w obecnych okolicznościach jednak delikatnie spróbujemy. Gra rzeszowian mocno faluje, a do tego zawodnicy przyznają, że jeszcze „odcina im prąd” w trakcie meczów, więc wątpliwe, że będą w stanie utrzymać wysoki poziom na dystansie całego pojedynku. W sezonie ligowym 2020/2021 żadnego meczu nie skończyli jeszcze w trzech setach. Dziś szanse na to są również mniejsze niż wskazywałyby kursy wystawione bukmacherów.

Aluron CMC Warta Zawiercie vs Stal Nysa (20:30)

W przypadku drugiej wtorkowej rywalizacji sprawa wydaje się być dużo prostsza. Rewelacja początku sezonu podejmie na własnym parkiecie najgorszy zespół PlusLigi, który nie zaznał jeszcze smaku zwycięstwa. Podopieczni Igora Kolakovicia również wracają do gry po przerwie spowodowanej kwarantanną, ale mniej więcej w tym samym czasie, co dzisiejszy rywal. Oba zespoły mają za sobą dwa mecze o stawkę. Aluron pokonał VERVĘ, żeby przegrać potem nadspodziewanie łatwo z Treflem. Stal nie sprostała ekipom z Będzina i Suwałk na własnym parkiecie. W ostatnim meczu zabrakło Bartmana oraz Filipa (wchodził tylko na krótkie zmiany), którzy mieli stanowić o ofensywnej sile zespołu i drugi z nich faktycznie z tej roli wywiązywał się nieźle. Zmiennicy nie zagrali złych zawodów przeciwko Ślepskowi, ale ten poziom raczej nie wystarczy, żeby coś urwać „Jurajskim Rycerzom”. Atmosfera w zespole gości jest fatalna, widmo spadku zagląda coraz głębiej w oczy, a do tego dochodzą problemy z urazami i chorobami. Zarząd musiał zapewnić w ostatnich dniach o pełnym poparciu dla sztabu szkoleniowego, ale na niewiele się to zda, jeśli wyniki się nie poprawią. Zespoły o większym od Nysy potencjale, jak GKS czy Czarni, nie wywiozły z Zawiercia nawet jednego wygranego seta, więc bardzo się zdziwię, jeśli beniaminek będzie w stanie walczyć jak równy z równym, o jakieś zdobyczy punktowej nawet nie wspominając. Największym mankamentem w grze przyjezdnych jest katastrofalne przyjęcie, niezależnie od personalnego zestawienia. Jeszcze nie udało im się stracić mniej niż 5 punktów w tym elemencie. Średnio przyjmują ponad 8 asów, czyli ponad 2 na set! Zdarzył im się też trzysetowy mecz ze stratą aż 10, czy czterosetowy z 12. Aluron nie ma najlepszego serwisu w PlusLidze, ale dziś może poszaleć w tym elemencie.

PlusLiga: Siatkarskie typy na 17 listopada

MeczTypKursBuk
Resovia – Ślepsk146,5+1,50Fortuna
Asy gospodarzy5,5+1,75BetFan
Warta – Stal1 (-12,5)1,54Fortuna
Asy gospodarzy4,5+1,83BetFan
Prognozy: 7/10; 6/10; 8/10, 6/10.
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.