Wtorek w PlusLidze! (Zapowiedź i typy)

Po poniedziałkowych emocjach związanych z rozgrywkami TauronLigi, czeka nas dzień z PlusLigą. We wtorek 3 listopada to w „Lidze Mistrzów Świata” to konfrontacje Aluronu CMC Wary Zawiercie z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Trefla Gdańsk z VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Gramy kolejno od 17:30 i 20:30. Siatkarskie transmisje na żywo w Internecie!

Wtorek w PlusLidze! (Zapowiedź i typy) [Fot.: Piotr Sumara/PLS]

Aluron CMC Warta Zawiercie vs Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (17:30)

Konfrontacja zawiercian, którzy wracają do gry po ponad trzech tygodniach przerwy spowodowanej zakażeniami koronawirusem, z kędzierzynianami, którzy idą przez sezon 2020/2021 jak burza, to bez wątpienia jedno z najciekawszych spotkań ostatnich tygodni. Oczywiście postawa drużyny gospodarza jest wielką zagadką. Ale zakładamy, że podobnie jak inne ekipy, wrócą do rywalizacji w podobnej formie do tej sprzed przymusowej przerwy. Ta była znakomita o czym świadczy bilans czterech zwycięstw i zaledwie jedna porażka, po walce z Jastrzębskim Węglem (2:3), aktualnym wiceliderem PlusLigi. Podopieczni Igora Kolakovicia po tej przegranej wygrali 3:1 z PGE Skrą Bełchatów na wyjeździe, a następnie do zera rozbijali ekipy z Olsztyna, Katowic i Radomia, czyli średniaków. Dziś jednak to nie „Jurajscy Rycerze” będą faworytem. Przyjdzie im się bowiem zmierzyć z drużyną prowadzoną przez Nikolę Grbicia. Jego podopieczni wygrali wszystkie dziesięć spotkań, przegrywając tylko sześć pojedynczych setów. Ich kwarantanna skończyła się już jakiś czas temu. Po niej wygrali 3:1 w Lubinie i 3:0 w Suwałkach. Sympatyzując z siatkarzami z Zawiercia i patrząc na to wszystko, trudno o optymizm przed dzisiejszą konfrontacją. Bezpośrednie starcia? Było ich dziesięć, aż dziewięć wygrywali kędzierzynianie. Na papierze dosłownie wszystko przemawia za zespołem gości i to w jego stronę typujemy. Nie ma co szukać naszym zdaniem kwadratowych jaj w tym pojedynku.

Trefl Gdańsk vs VERVA Warszawa ORLEN Paliwa (20:30)

Teoretycznie dużo trudniej wskazać faworyta do wygranej w meczu numer dwa. Na papierze nieco lepszą ekipę mają warszawianie, ale ostatnio forma podopiecznych Andrei Anastasiego pozostawia wiele do życzenia. Koronawirus i urazy mają na to wpływ. Podobną diagnozę można postawić w przypadku Trefla, choć wydaje się, że to właśnie „Gdańskie Lwy” są bliżej powrotu na poziom, do którego nas przyzwyczaili. Zresztą, co tu dużo mówić. Najłatwiej odnieść się chyba do bezpośredniej potyczki pomiędzy obiema ekipami, do której doszło ledwie kilka dni temu, dokładnie 28 października w stolicy. Ówcześni goście zwyciężyli 3:1 będą lepszym zespołem praktycznie w każdym elemencie siatkarskiej sztuki. Dołek formy Kwolka i spółki uwidoczniła jeszcze porażką 0:3 z Cerrad Enea Czarnymi Radom w Derbach Mazowsza, do której doszło w miniony piątek. Fatalny wynik, a sama gra jeszcze gorsza. Michał Winiarski, trener gospodarza dzisiejszego meczu, podkreśla, że część graczy dopiero dochodzi do formy po chorobie, ale ich poziom jest już wystarczający, żeby pomóc zespołowi w walce o ligowe punkty. VERVA, która ostatnio musi sobie radzić bez Szalpuka i Nowakowskiego, kompletnie nas nie pprzekonuje.

PlusLiga: Typy na wtorek 3 listopada

MeczTypKursBuk
Warta – ZAKSA 21,50STS
Trefl – VERVA11,80Fortuna
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Prognozy: 8/10; 7/10.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.