Wtorkowe granie w PlusLidze! (Zapowiedź i typy)

W cieniu startu fazy grupowej rozgrywek piłkarskiej Ligi Mistrzów UEFA 2020/2021, we wtorek 20 października odbędą się dwa spotkania siatkarskiej PlusLigi. O godzinie 17:30 rozpocznie się rozgrywany awansem mecz Cerrad Enea Czarnych Radom ze Ślepskiem Malow Suwałki, a trzy godziny później konfrontacja MKS-u Będzin z GKS-em Katowice. Polska siatkówka na żywo w Internecie!

Wtorkowe granie w PlusLidze! (Zapowiedź i typy)

Cerrad Enea Czarni Radom vs Ślepsk Malow Suwałki (17:30)

Starcie radomian z suwalczanami jest dla nas sporą zagadką. Na papierze lepszy zespół wydają się mieć gospodarze, którzy dysponować będą też przewagą własnego boiska, ale póki co zdecydowanie bardziej podoba nam się siatkówka prezentowana przed podopiecznych Andrzeja Kowala, którzy potrafili na wyjeździe rozbić do zera zespoły z Lubina oraz Olsztyna. Z tymi samymi olsztynianami, Cerrad Enea Czarni męczyli się u siebie w tie-breaku. Podobnie jak na wyjeździe ze Stalą Nysa, która generalnie jest chłopcem do bicia potrafiącym się postawić ligowym średniakom, ale już nie ścisłej czołówce. Ponadto ekipa Roberta Prygla bez sztycha przegrywała z drużynami Aluronu CMC Warty Zawiercie czy Trefla Gdańsk. Spore rozczarowanie jak na ekipę, której wyjściowy skład tworzą Konarski, Sander, Loh, Josifow, Kędzierski czy Masłowski. Wydawało się, że spokojnie powalczą o TOP 6, a może nawet o coś więcej, a tu może być nawet problem z ósemką. Dwa mecze rozegrane więcej, ale o jeden punkt zdobyty mniej od siatkarzy z Suwalszczyzny. W jakimś sensie jesteśmy przekonani tylko do jednego scenariusza wtorkowego meczu, mianowicie do tego, że nie zakończy się on w trzech partiach. W minionym sezonie w bezpośrednich pojedynkach wygrywali… goście. Ślepsk 3:2 w Radomiu, Czarni 3:1 w Suwałkach. Nie zdziwi nas to również w rozgrywkach 2020/2021.

MKS Będzin vs GKS Katowice (20:30)

Jeszcze większą zagadką, żeby nie napisać loterią będzie drugie z dzisiejszych spotkań, w którym zmierzą się zespoły, które niedawno zakończyły kwarantannę. Znak czasów epidemii. Co ciekawe w obu drużynach są problemy z rozgrywającymi. W przypadku MKS-u istnieje ryzyko, że na tej pozycji będzie musiał zagrać… trener Jakub Bednaruk. Klasowy kiedyś sypacz, ale ma już swoje lata i z pewnością nie jest w stanie zagrać na profesjonalnym poziomie, zwłaszcza na tym najwyższym szczeblu, choć jak sam podkreśla, jest w treningu z zespołem. Patrząc całościowo, katowiczanie mają lepszy zespół i to oni powinni dziś zwyciężyć, ale ryzyko jest większe niż w normalnych okolicznościach, kiedy obie drużyny przystępowałyby do rywalizacji w optymalnych zestawieniach i po pełnych mikrocyklach treningowych. Z pięciu ostatnich potyczek aż cztery padły łupem ekipy z Górnego Śląska, w czym nie ma żadnego przypadku.

PlusLiga: Typy na wtorek 20 października

MeczTypKursBuk
Czarni – Ślepsk3,5+1,42BetClic
MKS – GKS21,45Fortuna
Sprawdź wynik na żywo!

Prognozy: 7/10; 7/10.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.