Wtorkowy hit PlusLigi w Bełchatowie! (Typy i analizy)

Od wtorku do czwartku rozegrane zostaną cztery spotkania 21. kolejki PlusLigi. Już pierwszego dnia czeka nas największy hit tej serii gier, bo do bełchatowskiej hali „Energia” na mecz z miejscową PGE Skrą zawita Jastrzębski Węgiel. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 20:30.

Wtorkowy hit PlusLigi w Bełchatowie! (Fot.: CEV)

PGE Skra Bełchatów vs Jastrzębski Węgiel (20:30)

Pojedynki bełchatowian z jastrzębianami od lat elektryzują kibiców siatkówki w Polsce. Nie inaczej będzie we wtorek 25 lutego, bo mowa o starciu sąsiadów w tabeli. Po dwudziestu rozegranych meczach żółto-czarni zajmują trzecią pozycję, a przyjezdni znajdują się tuż za ich plecami.

Z dotychczasowych dwudziestu jeden spotkań podopieczni Michała Mieszka Gogola wygrali szesnaście pojedynków, a drużyna gości o jeden mniej. Oba zespoły na pięć meczów przed końcem fazy zasadniczej dzieli sześć oczek. Taki sam dystans punktowy dzieli bełchatowian od liderującej stawce VERVY Warszawa.

Betfan kod promocyjny na bonus
Polski bukmacher Betfan – Nowy kod promocyjny na bonus

Można więc śmiało powiedzieć, że dzisiejsza konfrontacja na szczytach tabeli „Ligi Mistrzów Świata” jest tak naprawdę meczem ostatnie szansy dla obu ekip, jeśli te chcą jeszcze poprawić swoją pozycję wyjściową przed fazą play-off. Kto ma na to większe szanse? Naszym zdaniem jednak zespół gospodarza wtorkowego hitu.

Po pierwsze i najważniejsze, PGE Skra nie zwykła przegrywać na siebie. Jedyną porażkę w bieżącym sezonie podniosła na początku zmagań, kiedy nie grała jeszcze swojej siatkówki i sensacyjnie uległa 2:3 Cuprum Lubin. Kolejne dziewięć spotkań domowych to już seria zwycięstw, z czego aż osiem w stosunku 3:0 lub 3:1. Punkt urwali tylko kędzierzynianie, warszawianie zaledwie seta.

Ponadto bełchatowscy siatkarze, pomimo weekendowej porażki 1:3 w stolicy, są po prostu w lepszej formie, więc nie przeraża nas myśl, że trzy ostatnie konfrontacje w Bełchatowie wygrywali zawodnicy Jastrzębskiego Węgla. Ci obecnie notują serię trzech kolejnych porażek, a podczas weekendu zebrali straszne lanie od Enei Cerrad Czarnych Radom i to na własnym parkiecie.

Nowy kod promocyjny BetClic

Jeśli chodzi o sytuację zdrowotną to obie ekipy straciły podstawowych przyjmujących. Z tym, że żółto-czarnym łatwiej jest zastąpić Artura Szalpuka niż „Pomarańczowym” Francuza Juliena Lyneela, który odwalał kawał czarnej roboty i zapewniał zespołowi odpowiedni balans.

MeczTypKursBuk
PGE Skra – JW11,59BetClic
J.Kochanowski – U/010,5+1,90forBET

Prognozy: 8/10, 7/10.


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.