Wybrańcy Vitala Heynena na SLN 2021! (Lista powołań)

Zmagania Siatkarskiej Ligi Narodów 2021 siatkarzy wystartują w piątek 28 maja. Na tydzień przed pierwszym meczem reprezentacji Polski, która zmierzy się z Włochami, warto przyjrzeć się liście powołań Vitala Heynena. Zwłaszcza, że nie zabrakło zaskoczeń. Mecze SLN 2021 na żywo w Internecie!

Wybrańcy Vitala Heynena na SLN 2021! (Lista powołań) [Fot.: FIVB]

Kadra reprezentacji Polski na SLN 2021 siatkarzy

Belg Vital Heynen, trener reprezentacji Polski mężczyzn, w porozumieniu z Pionem Sportu i Szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej, podał skład kadry narodowej na Siatkarską Ligę Narodów 2021. Znalazło się w niej miejsce dla 18 spośród 24 zawodników przebywających od paru tygodni na zgrupowaniu w Spale.

Skład reprezentacji Polski mężczyzn na Ligę Narodów:
Rozgrywający:
Fabian Drzyzga (Asseco Resovia Rzeszów), Marcin Janusz (Trefl Gdańsk), Grzegorz Łomacz (PGE Skra Bełchatów).
Atakujący: Łukasz Kaczmarek (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Bartosz Kurek (Wolfdogs Nagoya), Maciej Muzaj (Sir Safety Perugia).
Środkowi: Mateusz Bieniek (PGE Skra Bełchatów), Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów), Jakub Kochanowski (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Piotr Nowakowski (VERVA Warszawa Orlen Paliwa).
Przyjmujący: Bartosz Bednorz (Zenit Kazań), Tomasz Fornal (Jastrzębski Węgiel), Michał Kubiak (Panasonic Panthers), Wilfredo Leon (Sir Safety Perugia), Kamil Semeniuk (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Aleksander Śliwka (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle).
Libero: Damian Wojtaszek (VERVA Warszawa Orlen Paliwa), Paweł Zatorski (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle).

O sile polskiej siatkówki świadczy fakt, że w szerokiej kadrze na SLN 2021 zabrakło miejsca dla zawodników tj. rozgrywający Marcin Komenda, atakujący Dawid Konarski, przyjmujący Bartosz Kwolek, środkowy Norbert Huber czy libero Jakub Popiwczak. W zdecydowanej większości byliby oni pierwszoplanowymi postaciami wielu drużyn, które będą rywalami Biało-Czerwonych w Rimini.

Choć Volleyball Nations League 2021 nie jest dla Polski celem samym w sobie, a tylko ważnym etapem przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, to podopieczni Vitala Heynena występując w takim zestawieniu, są w gronie faworytów do wygrania całej imprezy.

Sprawdź terminarz SLN 2021!

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.