Wyjątkowa gala zwieńczy sezon ligowy 2022/2023!

Faza play-off PlusLigi oraz play-offy TAURON Ligi 2022/23 są już na etapie półfinałów, a to niezwodny znak, że sezon klubowy jest już na ukończeniu. Zwieńczy go Gala Ligowej Siatkówki, którą zaplanowano na 23 maja, czyli trzy dni po wielkim finale Ligi Mistrzów CEV, w którym zmierzą się Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel. Co jeszcze warto wiedzieć o tym wydarzeniu.

Gala Polskiej Ligi Siatkówki (Fot.: Piotr Sumara/PLS)

Gala Ligowej Siatkówki zwieńczy sezon klubowy w Polsce

W dniu 23 maja poznamy najlepszych z najlepszych, czyli Polska Liga Siatkówki przyzna kolejne Diamenty PLS, a kibice poznają najlepszą siatkarkę i siatkarza sezonu TAURON Ligi, PlusLigi i TAURON 1. Ligi. Nie zabraknie także odkryć sezonu, wyróżnień dla najlepszych obcokrajowców i trenerów. A wszystko to będzie można zobaczyć na sportowych antenach Telewizji Polsat, gdzie transmisja rozpocznie się punktualnie o godzinie 20:00.

Przed rokiem Polska Liga Siatkówki zorganizowała wyjątkowe wydarzenie – Galę z okazji swego 20-lecia. Siatkarką 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki wybrano Izabelę Bełcik, siedmiokrotną mistrzynię Polski i trzykrotną medalistkę mistrzostw Europy. Siatkarzem 20-lecia PLS została legenda PGE Skry Bełchatów – Mariusz Wlazły, dziewięciokrotny triumfator PlusLigi. Wręczono także specjalne „Diamenty 20-lecia PLS”, które otrzymały Grupa Polsat Plus, PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. oraz Grupa Azoty ZAK S.A. za wieloletnie wspieranie naszych rozgrywek oraz drużyn. Dodatkowo wyróżniono także sprawozdawcę 20-lecia PLS – komentatora Polsatu Sport Tomasza Swędrowskiego.

W bieżącym roku nagrody dotyczyć będą rozgrywek 2022/2023, w których szczególnie panowie mają wyjątkowe powody do dumy – przypomnijmy, że dwie polskie drużyny zagrają w wielkim finale Champions League 20 maja w Turynie. W trakcie gali znani zatem będą nie tylko mistrzynie i mistrzowie Polski, ale także triumfatorzy Ligi Mistrzów.

Pragniemy, by gala najlepszej ligowej siatkówki na stałe wkomponowała się w tradycję naszego środowiska i każdego roku była okazją do zgromadzenia najlepszych z najlepszych. To także doskonała okazja do wyróżnienia naszych partnerów biznesowych, bez których rozwój rozgrywek nie byłby możliwy. Dysponujemy w tym momencie wspaniałym potencjałem sportowym, zrobimy teraz wszystko, by nasze mecze były jeszcze lepszymi i bardziej atrakcyjnymi widowiskami – podkreśla Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki.

W trakcie tegorocznej Gali Polskiej Siatkówki wręczone zostaną kolejne Diamenty PLS oraz Złote Odznaki PLS, ogłoszone zostaną także wyniki głosowania specjalnej kapituły, która wybierze zwycięzców w kategoriach:

  • Siatkarka sezonu 2022/2023
  • Siatkarz sezonu 2022/2023
  • Odkrycie sezonu 2022/23 TAURON liga
  • Odkrycie sezonu 2022/23 – PlusLiga
  • Obcokrajowiec sezonu – TAURON Liga
  • Obcokrajowiec sezonu – PlusLiga
  • MVP TAURON 1. Ligi
  • Trener sezonu 2022/23
  • Odkrycie Trenerskie sezonu 2022/23

Gala na kilkuset gości odbędzie w warszawskim hotelu Arche, transmisję z niej przeprowadzi wieloletni partner Polskiej Ligi Siatkówki – Telewizja Polsat.

5 / 5. Ocen: 2

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.