ZASKA kontra Resovia w hicie PlusLigi! (Typy i Analiza)

Choć obecnie tylko pierwszy z tych zespołów należy do ligowej czołówki, to sobotnie starcie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Asseco Resovią Rzeszów rozgrzewa całą siatkarską Polskę. Początek godzinie 14:45!

ZASKA kontra Resovia w hicie PlusLigi! (Fot.: ZAKSA/Twitter)
ZASKA kontra Resovia w hicie PlusLigi! (Fot.: ZAKSA/Twitter)

Patrząc chłodnym okiem na ten pojedynek, kędzierzynianie nie powinni mieć najmniejszych problemów z pokonaniem rzeszowian. Mówimy w końcu o ekipie, która na krajowych parkietach wygrała w tym sezonie wszystkie dziewiętnaście pojedynków, szesnaście w lidze i trzy w Pucharze Polski, gdzie sięgnęła po pierwsze w tym roku trofeum i to bez Belga Sama Deroo, jednej z dwóch największych gwiazd zespołu i całej PlusLigi.

Zwłaszcza, że Asseco Resovia to obecnie dziesiąta ekipa w stawce, która ma już tylko iluzoryczne szanse na awans do fazy play-off i walkę o medale Mistrzostw Polski w piłce siatkowej mężczyzn. Drużyna ze stolicy Podkarpacia zdołała wygrać zaledwie sześć z siedemnastu dotychczasowych pojedynków, czyli dokładnie tyle samo, co zajmujące dwie kolejne pozycje klubu z Lubina i Bydgoszczy.

freebet sts
Freebet od bukmachera STS, Kod: BETONLINE

Pomimo tego wszystkiego, może zabrzmi to jak banał, ale ligowe klasyki trochę jak derby, rządzą się swoimi prawami. Wydaja mi się, że w takiej konfrontacji rzeszowianie będą w stanie wzbić się na swoje aktualne wyżyny i mogą powalczyć z faworyzowanym gospodarzem. Może nie od razu o zwycięstwo w meczu, ale przynajmniej w jednej-dwóch partiach.

Zwłaszcza, że wygrali ostatnio potyczkę z PGE Skrą Bełchatów (3:1), dzięki czemu powinni nabrać więcej pewności, a potencjał czysto sportowy tam jest i to naprawdę spory. Grę ciągnie Francuz Thibault Rossard i to od niego będzie dzisiaj zależeć najwięcej. Jeśli zagra na swoim wysokim poziomie to powinniśmy być świadkami ciekawego widowiska.

Prognozy: 6/10; 7/10
Mecz na żywo: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle vs Asseco Resovia Rzeszów

MeczTypKursBukmacher
ZAKSA – Resovia2 (+2,5)2,00forBET
ZAKSA – ResoviaKaczmarek 16,5+1.76Etoto

Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.. eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.