Zmarł Miguel Angel Falasca!

Ta wiadomość wstrząsnęła w sobotę całym siatkarskim światem, nie żyje Miguel Angel Falasca! Zaledwie 46-letni trener, a wcześniej wybitny siatkarz, zmarł na zawał serca, o czym poinformował Hiszpański Komitet Olimpijski.

Zmarł Miguel Angel Falasca! (Fot.: PGE Skra Bełchatów/materiały prasowe)
Zmarł Miguel Angel Falasca! (Fot.: PGE Skra Bełchatów/materiały prasowe)

Dziennik „MARCA” powołujący się na relację przyjaciela Hiszpana donosi, że Miguel Angel Falasca przebywał na weselu swojego asystenta i doznał zawału serca w hotelowym pokoju. Pomimo akcji reanimacyjnej nie udało się przywrócić akcji serca. 46-letni szkoleniowiec osierocił dwójkę dzieci, syna Daniela i córkę Sarę.

„Jesteśmy w ogromnym szoku. To dla całego klubu bardzo przykra informacja, bo z Miguelem mamy same dobre wspomnienia. Wspólnie z nim osiągaliśmy wiele sukcesów. W Bełchatowie rozpoczął też swoją karierę trenerską. W naszej pamięci zostanie na zawsze i będzie nam się kojarzył z bardzo ważnymi chwilami w klubie” – powiedział Konrad Piechocki, prezes PGE Skry Bełchatów, cytowany przez oficjalny portal klubu (skra.pl).

Przypominamy, że hiszpański rozgrywający trafił do PGE Skry w 2008 roku i przez cztery kolejne sezony był podstawowym zawodnikiem żółto-czarnych, z którymi zdobył blisko dziesięć trofeów. Złożyły się na to po trzy mistrzostwa i puchary Polski, dwa medale Ligi Mistrzów CEV i jeden Klubowych Mistrzostw Świata.

BukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachKod: BETONLINE
eFortuna.pl830 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

W 2012 roku przeniósł się do rosyjskiego Uralu Ufa, gdzie zakończył zawodniczą karierę. Pod koniec sezonu 2012/13 Miguel Angel Falasca wrócił do Bełchatowa już w roli szkoleniowca, którą pełnił przez blisko trzy lata.

Również ten okres jego pracy w bełchatowskim klubie obfitował w liczne sukcesy. Tym najcenniejszym mistrzowski tytuł w 2014 roku. Udało się również wywalczyć Puchar Polski

Od 2016 roku legenda hiszpańskiej siatkówki realizowała się we włoskiej Monzy. Przez dwa pierwsze lata Miguel Angel Falasca trenował drużynę siatkarzy, a od 2018 siatkarki.

0 / 5. Ocen: 0

Nowa oferta bukmacherów Bonus bez ryzyka 140 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.Betclic.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

Ekspert siatkówki
Ekspert siatkówki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.

Siatkarskie Typy

betfan cashback