Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) zdecydowała się na podjęcie kroków, które pomimo szalejącej pandemii koronawirusa mają umożliwić przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych na 2020 rok rozgrywek. Jakie to zmiany?

Zmiany w kalendarzu imprez siatkarskich! (Fot.: FIVB)

Siatkarska Liga Narodów po igrzyskach

Najważniejszą imprezą 2020 roku, a nawet czterolecia, są oczywiście Igrzyska Olimpijskie, które mają rozpocząć się w drugiej połowie sierpnia w Tokio. Z tego też powodu kalendarz imprez sportowych ustawiony jest tak, żeby nic nie zakłóciło wielkiego święta sportu. Ważne jest także to, by znaleźć czas na dokończenie przerwanych zmagań ligowych i pucharowych.

Obstawianie bez podatku legalnie! Legalny bukmacher Betfan oferuje obstawianie bez podatku + bonus 3100 PLN oferta na stronie www.betfan.pl

Z tego też powodu władze FIVB zdecydowały, że zaplanowana na maj, czerwiec i lipiec zmagania w Siatkarskiej Lidze Narodów 2020 kobiet i mężczyzn odbędą się dopiero po zakończeniu japońskich igrzysk. Szef światowe federacji wydał w tej sprawie oficjalny komunikat, który na swojej stronie internetowej przetłumaczył też Polski Związek Piłki Siatkowej (PZPS).

Źródło: Polska Siatkówka/PZPS

Jako że sezon klubowy startuje dopiero jesienią, możliwe, że zmagania w Siatkarskiej Lidze Narodów rozpoczną się w drugiej połowie sierpnia i potrwają do października. O ile oczywiście uda się uporać z koronawirusem, który paraliżuje świat, nie tylko ten sportowy.

PlusLiga, LSK i Puchar Polski zawieszone

W Polsce sytuacja wygląda tak, że rozgrywki PlusLigi zostały zawieszone na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej. W Lidze Siatkówki Kobiet jest o tyle lepiej, że do rozegrania została już „tylko” faza play-off. W pierwszej części sezonu najlepsze okazały się zespoły Grupy Azoty Chemika Police, Developresu SkyRes Rzeszów i ŁKS-u Commercecon Łódź.

Jeśli chodzi o zmagania pucharowe, turniej finałowy Pucharu Polski siatkarek został już rozegrany. W wielkim finale policzanki pokonały po tie-breaku rzeszowianki. Turniej siatkarzy miał się odbyć w dniach 14-15 marca w katowickim „Spodku”, gdzie w półfinałach miały się zmierzyć kluby z Kędzierzyna-Koźla i Gdańska oraz z Bełchatowa i Warszawy.

Nowa oferta bonusów legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl
Zakład bez ryzyka 100 PLN (kod: BETFAN) + bonus 3000 PLN – www.betfan.pl